איך בוחרים ביטוח משכנתא?

אדם מתלבט בין סוגי ביטוחי משכנתא

כאשר בנק למשכנתאות או מוסד פיננסי אחר מעניק משכנתא ללווה ספציפי, הוא לוקח על עצמו סיכון גבוה יחסית בגלל גובה ההלוואה וזמן הפירעון הארוך שיכול להימשך למשך עשרות שנים. במהלך שנים אלו, תרחישים שונים יכולים לקרות ללווים וגם לדירה שמשמשת כביטחונות כנגד המשכנתא. מכיוון שכך, הבנק מעוניין לבטח את עצמו בצורה מקסימאלית ודורש מכל לווה לבצע ביטוח משכנתא.

איך בוחרים ביטוח משכנתא?

 • השוואה בין הצעות שונות – כמו בכל רכישה אחרת שאתם עושים, ישנה חשיבות גדולה בביצוע סקר שוק והשוואה בין החברות השונות שמציעות ביטוח משכנתא. ייתכן שהפוליסה שמציע הבנק היא משתלמת יותר, אך פעמים רבות שווה לחפש פוליסה באופן עצמאי. כמו כן, שווה לבדוק האם הבנק יכול להציע הרחבה לחלק של ביטוח הדירה הסטנדרטי.

בעזרת מחשבון ביטוח דירה שקיים בגישה חופשית באתר של משרד האוצר, תוכלו להשוות בין המחיר והתנאים של החברות השונות. יש לשים לב גם לגובה ההשתתפות העצמית, תגובות על איכות שירות ועוד.

 • התאמה בין חיי המשכנתא לסכום הביטוח – ברגע שאתם עושים ביטוח משכנתא, חשוב שחלק ביטוח החיים יהיה תואם מבחינת סכום לסכום ההחזר הנותר. עם הזמן, כאשר תחזירו יותר ויותר מקרן המשכנתא, תוכלו להקטין את גובה ביטוח החיים וכך לשלם סכום מועט יותר של פרמיה.
 • שינויים בחלק ביטוח דירה – כיום, חלק ביטוח הדירה בתוך ביטוח המשכנתא הוא סטנדרטי וזהה בכל החברות. ייתכן שחברות מסוימות ירצו להוסיף סעיפים נוספים כגון ביטוח תכולה, מה שיעלה לכם סכום נוסף לפרמיה. במידה ואתם אינכם מעוניינים בביטוחים הנוספים על הסטנדרט, התעקשו לבטל ולהוזיל בכך את הפרמיה.
 • חיתום – תהליך זה, הוא למעשה סדרה של שאלות לגבי מצבכם האישי, שעל פיו יקבע המחיר הסופי של פרמיית הביטוח. יש חשיבות גדולה שתענו בצורה כנה וישרה על כל השאלות, שכן במקרה של חוסר דיוק, חברת הביטוח יכולה לסרב לשלם פיצויים בשלב מאוחר יותר.
 • בדיקה יסודית – לאחר שמילאתם את כל הפרטים בשאלונים של חברת הביטוח וביצעתם את כל הסקרים בין החברות, בדקו שוב את הסעיפים שנמצאים בחוזה. ייתכן שתמצאו כיסויים נוספים שאתם זקוקים להם או שמא אפשרות לגרוע סעיף כזה או אחר שיכול להוזיל את הפרמיה. כמו כן, תנאים או מגבלות שאינם מקובלים עליכם יכולים להיות נתונים למיקוח פעמים רבות.

אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מעוניינים לתת לקוראים שלנו את מרב האינפורמציה העדכנית על המתרחש בענף הביטוח בישראל. קבלת מידע רלוונטי מאנשי מקצוע יכול ללא ספק לשפר את כושר ההתמקחות והיכולת להשוות בין הפוליסות השונות שקיימות בשוק.

מומלץ עבורך

מחשבון משכנתא

משכנתא חוץ בנקאית בתנאים מיוחדים

אם אתה מתכוון לעשות ביטוח משכנתא או כל פוליסה אחרת בזמן הקרוב, תוכל לחסוך זמן וכסף על ידי שיחה טלפונית פשוטה. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור קשר טלפוני ולקשר בינך לבין יועץ משכנתא מומחה במהירות האפשרית.

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל