איך אתה מחשב את תשלומי המשכנתא?

חישוב משכנתא

משכנתא לוקחים לתקופה ארוכה, לעתים למשך 20-15 שנה, ובמקרים מסוימים גם ל-30 שנה. משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר בחיי רוב הישראלים, באמצעותה אנו יכולים להגשים חלום ולרכוש דירה למגורים או דירה לצרכי השקעה. לכן, חשוב כי כל אחד ידע כיצד מחשבים את תשלומי המשכנתא על מנת לקבל החלטה פיננסית ראויה וחכמה, תוך מזעור סיכונים והתאמת ההלוואה ליכולת ההחזר ולמשתנים נוספים.

אחד הקריטריונים החשובים כאשר לוקחים הלוואה לרכישת דירה הוא נושא שיטת חישוב. ישנן 3 שיטות לחישוב תשלומי המשכנתא- לוח שפיצר, קרן שווה ובוליט.

איך אתה מחשב את תשלומי המשכנתא?

ישראלים רבים שואלים את יועץ המשכנתא שלהם איך אתה מחשב את תשלומי המשכנתא? לכן כדאי לדעת כי ההחזר החודשי לאורך תקופת ההלוואה מחושב לפי אחת משלוש שיטות ההחזר:

 • לוח שפיצרשיטת החזר נפוצה המתאימה לרוב הלווים, בשיטה זו ההחזר החודשי קבוע, אך ההחזר עשוי להשתנות אם בוחרים מסלולים צמודים למדד ו/או מסלולים בריבית משתנה. בתחילת תקופת המשכנתא משלמים בעיקר ריבית ובהמשך בעיקר על חשבון קרן ההלוואה, לכן המשכנתא יקרה יותר יחסית לשיטות החזר אחרות, אך שיטה זו נוחה עבור רוב הלווים בגלל שיודעים מראש פחות או יותר מהו ההחזר החודשי לאורך כל תקופת ההלוואה.
 • קרן שווה בשיטה זו ההחזר החודשי אינו קבוע, מדי חודש משלמים סכום קבוע על חשבון הקרן בתוספת של החלק היחסי של הריבית על סכום ההלוואה שיש לפרוע. שיטה זו מתאימה בעיקר לבעלי יכולת החזר גבוהה.
 • בוליט- החזר חודשי קבוע או כמעט קבוע, מדי חודש משלמים רק את הריבית על ההלוואה לגישור, ובסוף התקופה פורעים את הקרן במלואה.

איך לחשב תשלום משכנתא ביד?

כדי לחשב את תשלום המשכנתא ביד מומלץ להיעזר במחשבון משכנתא שניתן למצוא באתר, גם הבנקים מציעים מחשבוני משכנתא, ומומלץ לפנות ליועץ פרטי כדי לחשב את סך ההלוואה ולהעריך את תשלומי ההחזר החודשיים, לאחר תכנון פיננסי ובחירת מסלולים מתאימים למאפייני הלווה.

החישוב מבוסס על סכום ההלוואה שהלווה צריך כדי לרכוש את הדירה, ריבית שנתית, תקופת החזר ופרמטרים נוספים. ככל שסכום ההלוואה גבוה יותר ותקופת ההחזר ארוכה יותר, כך הריבית השנתית תהיה יקרה יותר בגלל עלות גיוס ההון על ידי הבנק והסיכון הרב יותר עבורו.

איך עובדת הנוסחה לחישוב תשלומי המשכנתא?

הנוסחה לחישוב תשלומי משכנתא כוללת 3 פרמטרים ידועים מראש- סכום ההלוואה, ריבית שנתית, מספר שנים להחזר מלא של ההלוואה. פונקציית PMT היא הנוסחה לחישוב תשלומי החזר המשכנתא, ניתן להשתמש בפונקציה בגיליון אקסל כדי להעריך את תשלומי ההחזר החודשיים ולהיערך פיננסית בהתאם.

מהי הנוסחה לחישוב תשלומי המשכנתא?

הנוסחה לחישובי תשלומי המשכנתא היא פונקציית PMT, כדי לחשב את ההחזר החודשי יש להקליד בנוסחה את הנתונים הבאים:

(סכום המשכנתא, מספר תשלומי החזר, ריבית חודשית)PMT= החזר חודשי.

כדי לחשב ריבית חודשית יש לחלק את הריבית השנתית ב-12, למעשה יש להעלות את הריבית השנתית בחזקת 1/12.

למידע נוסף, לשאלות ולייעוץ מקצועי, הנכם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס שבאתר. צוות היועצים המומחים של פורטל מידע- המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייע מדי שנה לישראלים רבים לקחת משכנתא נוחה בתנאים מועדפים ובהתאמה ליכולת ההחזר ולמאפייני הלווה. נשמח לסייע גם לכם לקבל החלטות נכונות ולקחת משכנתא מותאמת אישית. הייעוץ הראשוני הינו ללא עלות או התחייבות.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל