משכנתא או הלוואה


מחשבון עם הכיתוב הלוואה

כל אדם בורגני בעולם המערבי נדרש לפחות פעם בחייו לתשלום של סכום כסף אשר לא מצוי ברשותו על-מנת לבצע את העסקה בפעימה אחת. לצורך זה נלקחות הלוואות ומשכנתאות, אשר הפכו פופולריות ונגישות. ישנם לא מעט סוגים של הלוואות ומשכנתאות, ואפשר כמובן לקרוא כאן על הסוגים השונים בהרחבה. אולם, כאשר נדרשים לשאלה האם כדאי לקחת הלוואה רגילה או משכנתא ומה זה באמת משנה, כדאי לשים לב להבדלים בין שני סוגי ההלוואות.

למה לקחת הלוואה

כאמור, ישנם סוגים שונים של הלוואות אותן ניתן לקחת מהבנק, מחברות הביטוח ומחברות האשראי. לדוגמא, בין המטרות ללקיחת הלוואה ניתן למנות הלוואה לצורך לימודים, רכישת רכב, הלוואה לסגירת חוב, לנסיעה לחו"ל, למימון אירוע משפחתי, להרחבת עסק ולפתיחתו, לרכישת קרקע ולרכישת דירה. אך השאלה שאנו צריכים לשאול את עצמו היא מה גודל ההלוואה. לאיזו מטרה ניקח את ההלוואה ובאיזה סכום. ישנה כמובן אופציה של משכנתא לכל מטרה, אולם לקיחת משכנתא נעשית לרוב במקרים של מימון רכישת נדל"ן על כל סוגיו.

מתי לוקחים משכנתא

כאשר אנו עומדים לפני רכישה של נדל"ן, כדאי ואף מומלץ לגשת לבנק לצורך לקיחת משכנתא. ישנם מספר תנאים שצריכים להיווצר כדי לקחת משכנתא: עליכם להיות בעלי נכס נדל"ן לצורך שיעבוד לצורך ערבות לבנק; עליכם להיות בעלי כושר החזר (במקרה של משכנתא התנאי הזה נלקח ביתר תשומת לב בהתחשב בהכנסה חודשית קבועה וביטחון כלכלי); לשלם מפרעה לפני לקיחת המשכנתא. את המשכנתא עצמה ניתן לקחת לצורך רכישת דירה ראשונה; לצורך רכישת דירה שניה; כמשכנתא משפרי דיור למעבר לדירה אחרת; וכמשכנתא לבניה, למימון בניה עצמאית. מעבר לכך, ניתן גם לקחת משכנתא לכל מטרה, שלא למטרות רכישת נדל"ן, בהלוואה כנגד שיעבוד נכס.

מתי לוקחים הלוואה

לעומת משכנתא, הלוואה לוקחים בדרך כלל שלא למטרות רכישת נדל"ן אלא לצרכים אחרים בעלות נמוכה יותר, לצורך הקמת עסק והרחבתו או למטרות שאינן מניבות רווח כמו לימודים באוניברסיטה, רכישת רכב, שיפוץ הבית, סגירה של האוברדראפט ואירועים משפחתיים כמו חתונה.

אז מתי לקחת הלוואה ומתי משכנתא

בהתחשב באמור לעיל, אם אתם עומדים לפני רכישה של נדל"ן, משכנתא עדיפה על הלוואה מבחינת תנאי הריבית ופריסת התשלומים. מדובר בהלוואה לתקופה ארוכה לצורך מימון של נכס בעלות גבוהה עם ריביות נמוכות יחסית ותקופת החזר ארוכה. לבנק יש אינטרס להעניק לכם משכנתא בשל משכון הנכס שלכם, מה שהופך את הערבות למשתלמת עבורו וגם לכם. לגבי הלוואה, כדאי לקחת אותה לצורך רכישה בסכומים נמוכים יותר, שלא למטרות נדל"ן. היתרון של ההלוואה על המשכנתא הוא בפשטות (בשיחת טלפון אחת או בהקשת עכבר) לעומת הבירוקרטיה הארוכה של משכנתא, אך גם הריביות גבוהות יותר ממשכנתא. אז בשורה התחתונה, מדובר בהחלטה המונעת לפי שיקולים כמו עלות הרכישה ומטרתה. כמובן, כדאי לבדוק את התנאים שמציע לכם כל מקום, לפי תנאי החזר וריביות, ולפעול לפי מה שנראה לכם לנכון.


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ירדן 9.10.2016
  אני מסורב בבנק, והצלחתי לקבל הלוואה טובה דרך האתר!
  צלמית תמונת פרופיל
 • שני נעימי 14.4.2016
  לא האמנתי שיצליחו לשפר לי את תנאי ההלוואה אבל הצליחו! שמחה שניסיתי
  צלמית תמונת פרופיל
 • אמיר ו 26.3.2015
  חיפשתי מידע על ריביות טובות להלוואה קטנה, ולא רק שמצאתי את כל המידע גם סגרו לי יופי של הלוואה
  צלמית תמונת פרופיל