מדריך הלוואות


אדם מחזיק נתוני הלוואה

במציאות הכלכלית בה אנו חיים כל אדם זקוק להלוואות אחת לתקופה למטרות שונות. הלוואה היא עסקה לתקופת זמן מוגבלת בה גוף מסוים (בנק, חברת אשראי, בית השקעות, חברת מימון וכד') מעניק סכום כסף לאדם או לעסק לפי תנאים הנקבעים מראש במעמד החוזה. יש מגוון מסלולים וסוגי הלוואות, ומבחר שיטות לחישוב תשלומי ההחזר, לכן חשוב לקרוא מידע על הלוואות על מנת לבחור נכון את סוג ההלוואה ומהיכן לקחת אותה.

בעזרת מדריך הלוואות תוכלו גם אתם להעמיק את ידיעותיכם בנושא חשוב זה. ראוי לציין כי כיום ניתן לקחת הלוואות מגופים פיננסיים שונים, ביניהם כמובן הבנקים, יש גם אפשרות לקחת הלוואות חוץ בנקאיות מחברות האשראי, מחברות הביטוח המנהלות את כספי הפנסיה שלכם, מחברות מימון חוץ בנקאיות הפועלות בהיתר משרד האוצר למתן הלוואות ועוד. כיום יש גם אפשרות לקחת הלוואות חברתיות הנקראות הלוואות עמית לעמית.

סוגים שונים של הלוואות

ישנם סוגים שונים של הלוואות, המוכרות ביניהן הן משכנתא, מסגרת אשראי בבנק, הלוואה מהירה וקצרת מועד, הלוואות בערבות המדינה, הלוואות חברתיות ועסקת תשלומים.

רבים לא יודעים אך מסגרת אשראי בבנק (אובליגו) היא גם סוג של הלוואה. מסגרת אשראי מוענקת לרוב על ידי בנקים, היא מותאמת למאפייני הלקוח ולצרכיו הייחודיים, הלקוח משלם ריבית ידועה מראש על ניצול המסגרת, במידה והוא חורג ממסגרת האשראי עליו לשלם ריבית גבוהה.

בעסקת תשלומים אתם מקבלים מוצר מסוים ומשלמים עבורו בתשלומים, בהתאם לחוזה הנקבע ביניכם לבין המוכר. עסקת תשלומים היא הלוואה לכל דבר, היא מאפשרת לרכוש מוצרים יקרים ולשלם תמורתם בסכומים נמוכים מדי חודש עד לפרעון מלא, לעתים המוכר מציע עסקת תשלומים ללא ריבית, אך לרוב מחשבים ריבית על התשלומים.

משכנתא היא הלוואה פופולרית לרכישת דירת מגורים או נכס להשקעה. ריבית המשכנתא נמוכה בהשוואה לריביות המחושבות בהלוואות קצרות טווח או לתקופת זמן בינונית. באמצעות משכנתא ניתן לרכוש נכס מסוים, אפשר לקבל את ההלוואה לתקופה ארוכה עד 30 שנה.

מילון מונחים הלוואות

בכל הלוואה נהוג לחתום על חוזה בין הלווה לגוף המלווה. הלווה מקבל סכום כסף בתשלום אחד או במספר תשלומים ועליו להחזיר את הכסף לגוף המלווה, לרוב בפריסת תשלומים הנקבעת מראש. תמורת השירות הגוף המלווה מוסיף ריבית על קרן ההלוואה, את המועדים והסכומים להחזר ההלוואה מחשבים לפי לוח סילוקין מסוים, לרוב באמצעות לוח סילוקין שפיצר.

היועצים מומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית עומדים לשירותכם בכל שאלה ובקשה בנושא הלוואות. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם מידע נוסף והצעה אטרקטיבית להלוואה נוחה ללא עלות וללא התחייבות מצידכם.


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ירדן 9.10.2016
  אני מסורב בבנק, והצלחתי לקבל הלוואה טובה דרך האתר!
  צלמית תמונת פרופיל
 • שני נעימי 14.4.2016
  לא האמנתי שיצליחו לשפר לי את תנאי ההלוואה אבל הצליחו! שמחה שניסיתי
  צלמית תמונת פרופיל
 • אמיר ו 26.3.2015
  חיפשתי מידע על ריביות טובות להלוואה קטנה, ולא רק שמצאתי את כל המידע גם סגרו לי יופי של הלוואה
  צלמית תמונת פרופיל