הסכם הלוואה פרטיות


אישה חותמת על טופס להלוואה

הלוואות הן חלק בלתי נפרד מחיינו, רוב הישראלים לוקחים לפחות פעם אחת בחייהם הלוואה מגוף פיננסי זה או אחר. ניתן לקחת הלוואה למטרות שונות ומגוונות, החל מהלוואה לרכישת דירה למגורים או להשקעה, דרך הלוואה למימון טיפולים רפואיים או לימודים, ועד הלוואה לכיסוי חובות או לסגירת מינוס גבוה בבנק.

הלוואות אפשר לקחת מאחד הבנקים המסחריים, מחברות כרטיסי האשראי, על חשבון כספי הפנסיה או קרן השתלמות, ויש אפשרות לקחת הלוואה נוחה מחברות מימון פרטיות. כיום יש תחרות בין הבנקים לגופים חוץ בנקאיים וכדאי לנצל זאת כדי להוזיל עלויות.

כאשר לוקחים הלוואה מגוף פיננסי יש הסדרה חוקית של הסכם הלוואה, וכדאי ליישם את הכללים המחייבים גם כאשר לוקחים או מעניקים הלוואה לבני משפחה או חברים, כך אפשר להימנע מבעיות וממצבים של חוסר בהירות.

מה זה הסכם הלוואה

הסכם הלוואה הוא חוזה משפטי הנערך בכתב בין שני צדדים – לווה ומלווה. הכללים להסכם הלוואה בנקאית נקבעו בכללי הבנקאות, וכדאי לדעת כי גם הכללים להלוואה חוץ בנקאית הוסדרו בחוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות, התשנ"ג-1993. החוק לא הסדיר עד היום הלוואות פרטיות מבני משפחה או מכרים, לכן כדאי להסתמך על הכללים שנקבעו להלוואות מבנקים ומחברות מימון חוץ בנקאי.

הסכם הלוואה חייב להיות כתוב וחשוב לא להסתפק בהסכם בעל פה. כל הסכם הלוואה פרטיות חייב לכלול פרטים כמו סכום ההלוואה, מועד פירעון, תנאי החזר, שיעור הריבית השנתית, סכום סופי שהלווה ישלם ועוד. מומלץ לציין בהסכם ההלוואה פרטים לגבי פירעון מוקדם, ריבית פיגורים ומועדי תשלום. כמובן שיש לנסח בהסכם כללים העומדים בדרישות החוק, לכן מומלץ לערוך את ההסכם בעזרת אנשי מקצוע מנוסים כמו עורך דין או יועץ עסקי.

לשאלות ולסיוע מקצועי לעריכת הסכמי הלוואות השאירו פרטים באתר והמומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יסייעו לכם לנסח או לבדוק הסכם הלוואה העומד בדרישות החוק.


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 95% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה לכל מטרה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ליאור רגב 13.6.2016
  "באמצעות האתר קיבלתי הלוואה דחופה לסגירת חוב בתנאים מעולים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • דקלה שלום 20.2.2016
  "איציק, יועץ מטעם האתר סידר לי הלוואת סטודנט בתנאים טובים! ממליצה חום"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ברוך רובין 1.10.2015
  "ההייתי צריך הלוואה לחופשה משפחתית באמצעות האתר קיבלתי הלוואה עם שליח עד הבית. מומלץ! "
  צלמית תמונת פרופיל