הלוואות לרכישת רכב

רכב שנרכש בהלוואה

הלוואות לרכישת רכב – לשעבד או לא לשעבד? 

בתחילת שנות התשעים שר יובל בנאי עם להקת משינה: "אני רוצה מכונית, רוצה לקנות מכונית, אפילו יש לי תוכנית." חלף חצי יובל והתוכנית לקניית מכונית חדשה הפכה מחלום ששרים עליו שירים למשהו שכמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו. אם אתם רוצים לנסוע ברכב חדש, אין צורך בחשבון בנק מנופח, ניתן לקחת הלוואה לרכישת רכב. אז למי כדאי לפנות – לבנק או לחברת מימון חוץ בנקאית? האם לשעבד את הרכב? מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה? ואיך תדעו שההלוואה שלקחתם תתאים לצרכים שלכם? שימו חגורת בטיחות, אנחנו מתניעים. 

 

בנקים, חברות מימון חוץ בנקאיות – כולם רוצים לתת לכם הלוואות לרכב

שמתם לב כמה רכבים חדשים יש על הכביש? לא ברור כיצד כמות הרכבים החדשים, כולל אלה שמתווספים כל יום לכביש מסתדרת עם הדיבורים על מיתון ומצב כלכלי קשה במשק. אז איך קורה שלכולם יש כסף לקנות מכוניות חדשות? ובכן, המצב הכלכלי באמת לא קל, ולרובנו אין אפילו איך לסגור את המינוס. אבל הלוואות לרכישת רכב חדש או הלוואות לרכישת רכב יד שנייה כנראה לא סובלות מהמיתון. השחקנים החדשים הם חברות המימון החוץ בנקאיות. כלומר, מגוון חברות מימון שמאפשרות לכל מי שחושק ברכב חדש הלוואות רכישת רכבים בתנאים נוחים ואטרקטיביים. למעשה, זה לא כל כך קשה לקבל הלוואה לרכב.

חלק מההלוואות לרכישות של רכבים חדשים כוללות שיעבוד של הרכב וחלקן ללא שיעבוד. אספנו עבורכם את כל המידע על שתי האפשרויות, על מנת שתדעו איזה מסלול הלוואת רכב הכי טוב עבורכם.
שימו לב: מאמר זה עוסק בנושא שיעבוד רכב ובהבדלים בין חברות מימון חוץ בנקאיות ובין הבנקים. אם ברצונכם לקבל מידע נוסף על הלוואות לקניית רכבים אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הלוואות לקניית רכב.

לשעבד או לא לשעבד – זו השאלה

–          הלוואה לרכב ללא שיעבוד של הרכב

במרבית המקרים, הלוואות לצורך רכישת רכבים ללא שיעבוד של הרכב לא תעלנה על 50 אלף שקלים – תלוי בחברת המימון. מרבית חברות המימון יאפשרו לכם לפרוע את ההלוואה תוך שלוש עד חמש שנים. ההחזרים החודשיים עצמם ניתנים למיקוח, ובמקרים רבים תוכלו לקבל תשלומים חודשיים נוחים מאוד. כאשר חברת מימון חוץ בנקאית מעניקה לכם הלוואה ללא שיעבוד היא תערוך עליכם בדיקה קצרה, במסגרתה תיבדק היסטוריית האשראי שלכם. כך למשל, אם אתם בעלי חשבון בנק מוגבל (חשבון בנק מוגבל כאשר 10 צ'קים חוזרים בשל חוסר כיסוי) לא תקבלו הלוואה. ככלל, גם אם חזרו לכם פחות מ-10 צ'קים יתכן וחברת המימון לא תרצה להעניק לכם אשראי ללא שיעבוד, מאחר והיא תראה בכם לקוח בעל סיכון שלא יעמוד בהחזר ההלוואה. לכן, רק במידה ויש לכם עבר פיננסי תקין או סביר, תוכלו לקבל הלוואת רכישת רכב ללא שיעבוד.

–          הלוואות לרכישת רכב עם שעבוד של הרכב

הלוואה לקניית רכב עם שיעבוד נחשבת בטוחה יותר לחברת המימון, מאחר ובמידה ולא תעמדו בפרעון ההלוואה חברת המימון תוכל לשים ידה על הרכב שקניתם. לכן, הלוואות אלה מוצעות בסכומים גבוהים יותר ובדרך כלל מ- 120 אלף שקלים ועד 75% משווי הרכב.את ההלוואה תוכלו לפרוע במשך תקופה של שנתיים ועד חמש שנים.

בלקיחת הלוואה עם שיעבוד של הרכב יש לשים לב שלא להתפתות ללקיחת הלוואה שתהיה גדולה עליכם. גם אם חברת המימון תאשר את ההלוואה (להם לא אכפת – הרכב שלכם שייך להם עד שתשלימו את מלוא הסכום של ההלוואה), זה לא יהיה נעים אם יקחו לכם את האוטו. מעבר לזאת, במקרים של מימוש שיעבוד תמיד תפסידו יותר כסף ממה ששילמתם ותשלמו יותר ממה שאתם עוד חייבים בפועל. הסיבה היא שלכל הליך כזה מתווספות ריביות וקנסות שיוטלו בסופו של דבר עליכם.

ההבדלים בין הלוואה בנקאית לרכישת רכב ובין הלוואה בנקאית

קיימים מספר יתרונות בולטים בלקיחת הלוואות חוץ בנקאיות לרכישת רכב. היתרון הראשון הוא שמרבית חברות המימון החוץ בנקאיות מאפשרות ללווים גמישות במסלול ההחזרים. כך למשל, אם משכורתכם קוצצה, או אם נקלעתם לבעיה כלכלית, תוכלו לערוך פריסה מחודשת של ההלוואה – מה שאי אפשר במרבית המקרים לעשות עם הלוואות בנקאיות. ככלל, הלוואות חוץ בנקאיות גמישות יותר מהלוואות בנקאיות. פירעון מוקדם של שארית סכום ההחזר אינו נושא עמלה בכל תקופת המימון.
יתרון נוסף בהלוואה חוץ בנקאית הוא שההלוואה אינה משפיעה על מסגרת האשראי שלכם בבנק. מעבר לכך, מסלולי ההלווואות בדרך כלל צמודות מדד בלבד, כך שההחזרים הם בסכומים פחות או יותר קבועים וידועים מראש.
עם זאת, גם ללקיחת הלוואה מהבנק יתרונות, כמו למשל היכולת להשתמש בנכסים שכבר משועבדים לבנק לצורכי הלוואה. בנוסף, אם אתם עובדים עם הבנק שנים רבות, מן הסתם מכירים אתכם, ואם אתם לקוחות טובים יתגמלו אתכם בהתאם. יתרון נוסף הוא שבנקים מסוגלים לספוג פריסה גדולה יותר לתשלומים מאשר חברות מימון חוץ בנקאיות.
 
טיפ: בבואכם לבחור חברת מימון חוץ בנקאית, ישנם מספר גורמים שכדאי שתיקחו בחשבון והגורם החשוב ביותר הוא לפנות לחברה אמינה ומוכרת. קיימות כיום חברות רבות שמציעות הלוואות מסוגים שונים, אך הן עלולות להתגלות כמלווים בשוק האפור. לכן, חפשו חברה עם שם ומוניטין בתחום.
בנוסף, חפשו חברה שתעניק לכם תנאים שמתאימים ליכולת הכלכלית שלכם. בידקו איזו חברה מציעה תנאים גמישים יותר (למשל, חברה שתסכים לשנות את תנאי המימון בהתאם למצבכם הכלכלי בעתיד).
כדאי לפנות למספר גופים שונים ולקבל מספר הצעות להלוואות לקניית הרכב שתרצו. לאחר שתקבלו את ההצעות כדאי תמיד להתמקח על תנאי ההלוואה השונים.

 

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 95% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה לכל מטרה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ליאור רגב 13.6.2016
  "באמצעות האתר קיבלתי הלוואה דחופה לסגירת חוב בתנאים מעולים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • דקלה שלום 20.2.2016
  "איציק, יועץ מטעם האתר סידר לי הלוואת סטודנט בתנאים טובים! ממליצה חום"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ברוך רובין 1.10.2015
  "ההייתי צריך הלוואה לחופשה משפחתית באמצעות האתר קיבלתי הלוואה עם שליח עד הבית. מומלץ! "
  צלמית תמונת פרופיל