הלוואות למורים – כל מה שאפשר ללמוד על זה!

מורה שקיבל הלוואה

הלוואות למורים – מורה נבוכים

אם יש לכם עיניים בגב, אנחנו ממליצים לממן את הניתוח הפלסטי בהלוואה למורים. כו, יש דבר כזה. הטבה למורים. הרי זה לא סוד שעבודת ההוראה היא אחת העבודות הקשות (אם כי גם מהמספקות) והבלתי מתוגמלות בארץ. בשביל מורים שמתקשים לגמור את החודש (ולצערנו, הם מתרבים כמו תיכוניסטים בים בזמן בחינות), מעניקה המדינה למורים אוויר לנשימה בדמות הלוואות מסובסדות, המאפשרות מכלול של הזדמנויות – החל מלכסות את המינוס, לרכוש רכב או דירה, לחתן את הבן או הבת וגם (מגיע לכם) לצאת לחופשה מפנקת. אז אם הצלצול הוא בשבילכם, במאמר הבא תוכלו ללמוד למה אתם זכאים ואיפה אפשר לממש את הזכאות הזו, וגם למה כדאי לכם לצאת לשופינג…

 

הלוואות למורים הן הדרך של המדינה לתגמל את ציבור עובדי ההוראה

אם אתם מורים, יתכן מאוד שמצבכם הכלכלי לא קל. אין מה לעשות – המשכורת הממוצעת של כל מורה היא מהנמוכות במשק. אם גם בן או בת הזוג שלכם עוסקים בהוראה, מצבכם הכספי עלול להיות לחוץ מאוד, שלא לדבר על מצבים בהם תידרשו לגייס סכומי כסף גדולים (למשל עבור חתונה, חופשה, קניית דירה ועוד). לשם כך, ועל מנת לסייע לציבור המורים בישראל, המדינה מסבסדת הלוואות למורים. הלוואות אלה נועדו להעניק לכל מורה אוויר לנשימה. מעבר לכך, הלוואות מורים מסתמכות על כך שמורה טוב הוא לא רק מורה לחיים – אלא מורה לכל החיים. במילים אחרות: כמעט כל מי שהולך להוראה נשאר בהוראה, ומכאן שהמורים נחשבים לאוכלוסיה בעלת יציבות תעסוקתית – בדיוק מה שכל בנק מחפש. הלוואות מסובסדות הן למעשה, הדרך של המדינה לתגמל את ציבור המורים.

על מנת לאפשר את קיום ההלוואות, אחת לכמה שנים מוציא משרד האוצר (באמצעות החשב הכללי) מכרז למתן הלוואות מסובסדות למורים ועובדי הוראה. עד לשנת 2007 בנק יהב החזיק באישור לספק הלוואות מסובסדות למורים, ומשנת 2007 החליף אותו בנק דיסקונט, שזכה במכרז לתקופה של חמש שנים (עד יולי 2012). דיסקונט התחייב להאריך בחמש שנים את התנאים המסובסדים למורים ועובדי הוראה עד 2017 גם אם יפסיד במכרז של החשב הכללי ולא יקבל סבסוד מהמדינה להטבות המוענקות על ידו לעובדי הוראה , יסבסד הבנק את ההטבות על חשבונו.
 

מתי תוכלו לבקש הלוואה למורים

הלוואה לעובדי הוראה עשויה לשמש אתכם למספר מטרות: תוכלו לקבל הלוואה לרכישת דירה, הלוואה לצרכי נישואים, הלוואה לצרכי שיפוץ דירה, הלוואה לצרכי עזרה לילדים והלוואת רווחה. סכום ההלוואה המסובסדת הגבוה ביותר שתוכלו לקבל עומד על 18 אלף שקלים. אם תיקחו מספר הלוואות מסובסדות – סך הסכום שלהן עשוי להגיע לכ-30 אלף שקלים.

הלוואות למורים שבדרך: הלוואות מותנות לסטודנטים להוראה

גם סטודנטים להוראה נהנים מסיבסוד על ידי המדינה. אם אתם סטודנטים תוכלו לקבל "הלוואות מותנות". הלוואות מותנות נועדו למימון שכר הלימוד שלכם אם אתם לומדים הוראה. ההלוואות עשויות להפוך למענק אם תשלימו את תקופת הלימודים תוך ארבע שנים, ותשתלבו כמורים המועסקים על ידי משרד החינוך. במידה ולא יתקיימו התנאים הללו, ההלוואה תהיה צמודה למדד בתוספת של 3% בלבד – תנאי החזר נוחים מאוד. סכום ההלוואה לסטודנטים מתחיל מ-4,500 שקלים ועד מימון של שכר הלימוד במלואו.

 מה אפשר לקבל במסגרת הלוואות מסובסדות למורים

במסגרת זכאותכם לקבל הלוואה לכל מורה, תוכלו ללוות עד 30 אלף שקלים, ואם אתם זוג מורים תוכלו ללוות עד 60 אלף שקלים עבור החשבון המשותף שלכם. את ההלוואות תוכלו לקבל לתקופה של עד 24 חודשים. בנוסף, תוכלו לקבל הלוואת רווחה מסובסדת עד גובה של 8,000 שקלים לכל מטרה וללא תנאי. במידה ותרצו הלוואת רווחה בסכום גבוה יותר יתכן ותצטרכו להציג מסמכים רלונטיים, ותזדקקו לאישור הבנק. מעבר לכך, הבנק מציע "הלוואות התארגנות" עד לסכום של 150 אלף שקלים בריבית פריים מינוס חצי למשך 10 שנים, עם אפשרות לתקופה בה לא משלמים קרן, ריבית או שתיהן למשך שלושה חודשים.

 מה לבדוק לפני שאתם מבקשים הלוואה למורים

לפני שאתם לוקחים כל הלוואה, בידקו מה יכולת ההחזר החודשי שלכם- גם אם קל לקבל הלוואה, אין זה אומר שאין עליכם לבדוק מה היכולת שלכם לעמוד בהחזר. יש לציין, כי אחת הסיבות שהבנקים אוהבים לתת הלוואות למורים היא מאחר ובמידה ולא תעמדו בהחזר, קל מאוד לבנק לשים את ידיו על קרן הפנסיה שלכם. לכן, הדבר הראשון שיש לבדוק הוא מה גובה ההתחייבויות שכבר יש לכם, כגון החזר הלוואות קיימות, תשלומים בכרטיסי אשראי ועוד. לאחר מכן, חישבו מה גובה ההלוואה לה אתם זקוקים ומה ההחזר החודשי אותו אתם יכולים להתחייב להחזיר ללא חשש. רק לאחר שבדקתם היטב שאתם יכולים לעמוד בהחזר למשך כל התקופה, תוכלו להתחייב להלוואה.

בידקו היטב את תנאי ההלוואה- הלוואות מסובסדות על ידי המדינה שניתנות למורים הן הלוואות שתנאיהם קבועים מראש ובלתי ניתנים לשינוי. עם זאת, עליכם להבין ולבדוק היטב את תנאי ההלוואה, על מנת שלא תחתמו "על עיוור". המלצה זו נכונה לכל הלוואה שתיקחו.
 
עשו "שופינג": חפשו את התנאים הטובים ביותר. אמנם בנק דיסקונט זכה במכרז ההלוואות המסובסדות למורים, אבל למעשה כל הבנקים הגדולים מחזרים אחרי אוכלוסיית המורים מאחר וכאמור, אוכלוסיה זו נחשבת אוכלוסייה איכותית בעלת הכנסה קבועה ויציבה. תופתעו לגלות עד כמה תחרותי עשוי להיות שוק ההלוואות למורים בין הבנקים השונים. יתכן ושווה לכם לעשות מסע קניות ולברר מה מוכנים להציע לכם בנקים אחרים. כך למשל, בנק יהב, שהחזיק במכרז לפני בנק דיסקונט, מאוד מעוניין לשמר את המורים כלקוחות, ומציע תנאים שנחשבים מצויינים. גם בנק מסד, בנק לאומי, הבנק הבינלאומי, כמו גם בנק הפועלים, ישמחו להתחרות בבנק דיסקונט ולזכות בכם כלקוחות, וכולם מציעים תנאים אטרקטיביים ביותר. לכן, אל תקבלו את ההלוואות המסובסדות כמובן מאליו– חפשו, ואולי תימצאו משהו כדאי יותר עבורכם. אתרי האינטרנט השונים של הבנקים יעניקו לכם מידע נוסף, אותו תוכלו לקבל גם בשיחת טלפון או בכניסה לסניף.

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • עינת שליו 19.2.2016
  אני גננת וחיפשתי הלוואה משלמת לחתונה של ביתי, באמצעות האתר גילתי שאני זכאית להלוואה מיוחדת. ממליצה חום להתייעץ עם מומחי האתר לפני שחותמים
  צלמית תמונת פרופיל
 • איגור 17.6.2016
  אני עולה חדש וההיתי זקוק להלוואה לרכב, היועץ הפיננסי של האתר מצא לי הלוואה מיוחדת לעולים בתנאים טובים. תודה!
  צלמית תמונת פרופיל
 • דקל מנחם 7.7.2016
  אני עובד הייטק וההייתי צריך הלוואה משלימה למשכנתא, נציגי האתר עזרו לי למצוא הלוואה שמתאימה במיוחד עבורי
  צלמית תמונת פרופיל