הלוואות למורים – כל מה שאפשר ללמוד על זה!

מורה שקיבל הלוואה

הלוואות למורים – מורה נבוכים

אם יש לכם עיניים בגב, אנחנו ממליצים לממן את הניתוח הפלסטי בהלוואה למורים. כו, יש דבר כזה. הטבה למורים. הרי זה לא סוד שעבודת ההוראה היא אחת העבודות הקשות (אם כי גם מהמספקות) והבלתי מתוגמלות בארץ. בשביל מורים שמתקשים לגמור את החודש (ולצערנו, הם מתרבים כמו תיכוניסטים בים בזמן בחינות), מעניקה המדינה למורים אוויר לנשימה בדמות הלוואות מסובסדות, המאפשרות מכלול של הזדמנויות – החל מלכסות את המינוס, לרכוש רכב או דירה, לחתן את הבן או הבת וגם (מגיע לכם) לצאת לחופשה מפנקת. אז אם הצלצול הוא בשבילכם, במאמר הבא תוכלו ללמוד למה אתם זכאים ואיפה אפשר לממש את הזכאות הזו, וגם למה כדאי לכם לצאת לשופינג…

 

הלוואות למורים הן הדרך של המדינה לתגמל את ציבור עובדי ההוראה

אם אתם מורים, יתכן מאוד שמצבכם הכלכלי לא קל. אין מה לעשות – המשכורת הממוצעת של כל מורה היא מהנמוכות במשק. אם גם בן או בת הזוג שלכם עוסקים בהוראה, מצבכם הכספי עלול להיות לחוץ מאוד, שלא לדבר על מצבים בהם תידרשו לגייס סכומי כסף גדולים (למשל עבור חתונה, חופשה, קניית דירה ועוד). לשם כך, ועל מנת לסייע לציבור המורים בישראל, המדינה מסבסדת הלוואות למורים. הלוואות אלה נועדו להעניק לכל מורה אוויר לנשימה. מעבר לכך, הלוואות מורים מסתמכות על כך שמורה טוב הוא לא רק מורה לחיים – אלא מורה לכל החיים. במילים אחרות: כמעט כל מי שהולך להוראה נשאר בהוראה, ומכאן שהמורים נחשבים לאוכלוסיה בעלת יציבות תעסוקתית – בדיוק מה שכל בנק מחפש. הלוואות מסובסדות הן למעשה, הדרך של המדינה לתגמל את ציבור המורים.

על מנת לאפשר את קיום ההלוואות, אחת לכמה שנים מוציא משרד האוצר (באמצעות החשב הכללי) מכרז למתן הלוואות מסובסדות למורים ועובדי הוראה. עד לשנת 2007 בנק יהב החזיק באישור לספק הלוואות מסובסדות למורים, ומשנת 2007 החליף אותו בנק דיסקונט, שזכה במכרז לתקופה של חמש שנים (עד יולי 2012). דיסקונט התחייב להאריך בחמש שנים את התנאים המסובסדים למורים ועובדי הוראה עד 2017 גם אם יפסיד במכרז של החשב הכללי ולא יקבל סבסוד מהמדינה להטבות המוענקות על ידו לעובדי הוראה , יסבסד הבנק את ההטבות על חשבונו.
 

מתי תוכלו לבקש הלוואה למורים

הלוואה לעובדי הוראה עשויה לשמש אתכם למספר מטרות: תוכלו לקבל הלוואה לרכישת דירה, הלוואה לצרכי נישואים, הלוואה לצרכי שיפוץ דירה, הלוואה לצרכי עזרה לילדים והלוואת רווחה. סכום ההלוואה המסובסדת הגבוה ביותר שתוכלו לקבל עומד על 18 אלף שקלים. אם תיקחו מספר הלוואות מסובסדות – סך הסכום שלהן עשוי להגיע לכ-30 אלף שקלים.