איך לקבל מהבנק הלוואה לרכישת נכס מניב?


בית שנרכש כנכס מניב

הלוואות לרכישת נכסים מניבים

רכישת נכסים מניבים היא אפיק השקעה מועדף על אנשי עסקים רבים. רכישה של מבנים מסחריים, מבני משרדים, מבני תעשייה ומבנים למגורים מאפשרת להם למנף את כספם באמצעות הלוואות בנקאיות, ליהנות מהכנסות חודשיות קבועות ובו בזמן לצבור רכוש נדל"ן נוסף.

בכדי לנהל את תהליך בקשת ההלוואה לרכישת נכסים מניבים באופן אפקטיבי יותר אל מול הבנק כדאי להתכונן מראש ולהכין תשובות מספקות ומידע מפורט אודות הנושאים המפורטים בהמשך.

איך משיגים הלוואות לרכישת נכסים מניבים?

בבואכם לבקש הלוואה מהבנק במטרה למממן רכישה של נכס מניב כדאי לייחס מחשבה לנקודות הבאות.

מיקום ופוטנציאל אכלוס: זהו אחד מהפרמטרים החשובים ביותר. הבנקים יעדיפו, מן הסתם, לתת מימון לנכס בצפון תל-אביב לעומת נכס במרכזה התוסס של קריית-גת. המיקום משפיע באופן ישיר על פוטנציאל אכלוס הנכס בשוכרים טובים ואיכותיים כמו גם על פוטנציאל החלפת שוכר שיצא וכו'.

פיזור השוכרים: ככל שבנכס שוכרים רבים יותר (עד גבול מסוים כמובן), כך שרמת הפיזור גבוהה יותר ורמת הסיכון הנשקפת מהם נמוכה יותר. במילים אחרות, בנקים יעדיפו לממן נכסים מניבים בהם מספר שוכרים מאשר נכסים מניבים בהם שוכר אחד.

טיב השוכרים: מכיוון שמקור הסילוק העיקרי להלוואה הוא דמי השכירות מהשוכרים בנכס, הרי שהבנק ירצה לבחון את טיבם של השוכרים. שוכרים מענפים מסוימים (כגון מסעדות, בתי קפה וכו') נחשבים חלשים ויכולים לפגוע בנכונות הבנק להעניק את המימון. ככל שהשוכרים בנכס טובים וחזקים יותר כך תוכלו להתמקח על גובה המימון ועל העלויות הכרוכות בו.

תקופות חוזי השכירות ואופציות יציאה: אם בנכס שוכר בודד או מספר שוכרים מועט, חוזי השכירות שלהם עומדים להיגמר והנכס אינו במיקום מרכזי ביותר, הרי שקיימת בעיתיות מסוימת בהענקת המימון. באופן כללי ניתן לומר שככל שתקופות השכירות ארוכות יותר, קיימות אופציות הארכה מרובות יותר ואופציות יציאה מצומצמות יותר, הרי שחוזי השכירות ייתפסו כאיכותיים יותר בעיני הבנק ויקלו על אישור המימון.

שווי הנכס: משוויו של הנכס ייגזר הסכום המרבי אותו יהיה הבנק מוכן להעמיד בהלוואה. במימון נכסים מניבים לא מסתפקים על פי רוב בחוזה רכישה בלבד אלא בדוח שמאי מקרקעין שמעריך את שוויו של הנכס, מספק פרטים רבים אודותיו ומעריך פרמטרים שונים המשפיעים על גובה האשראי שיועמד.

סוגיות משפטיות, תכנוניות וכו': טרם הגשת הבקשה לבנק כדאי לבדוק אם קיימות בעיות עם הנכס אותן ניתן לאתר כבר בשלב זה. כדאי לערוך בדיקה מקיפה באשר למצבו המשפטי והתכנוני של הנכס (לוודא כי קיים היתר בנייה, לוודא כי השימוש בנכס תואם לתב"ע, לוודא שהנכס נקי מעיקולים וכו').

תקופת ההלוואה – יכולת החזר מדמי השכירות: תקופת ההלוואה תיגזר מיכולת ההחזר מדמי השכירות ועד גבול עליון של כ- 12 שנים. ישנן חברות ביטוח שמעמידות הלוואות לתקופות ארוכות יותר.

מקור סילוק חלופי: פעמים רבות יבקש הבנק לבחון יכולת החזר חלופית של הלווה במידה ויש בעיה עם הנכס או עם השוכרים. כדאי להיערך לנושא זה מבעוד מועד.

כעת, תוכלו לתכנן את הבקשה שלכם מהבנק להלוואה למימון רכישת נכס מניב באופן אפקטיבי ויסודי יותר!

 


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה מהבנק

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • עינת אלול 22.8.2016
  "חיפשתי הלוואה טובה ואמינה, והגעתי למרכז הישראלי לצרכנות פיננסית. באמצעות המידע באתר קיבלתי מעולה מהבנק שלי"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אבי גנות 22.6.2016
  כשהבנק שלי סרב לתת לי הלוואה, היועצים של האתר הצליחו להשיג לי הלוואה טובה דרך בנק אחר. ממליץ בחום
  צלמית תמונת פרופיל
 • חזי רביבים 12.3.2015
  אף פעם לא מאוחר מידי ללמוד משהו חדש, יש הבדל כשיועץ פיננסי מתמקח על תנאי ההלוואה לעומת אדם פרטי, ממליץ בחום להעזר בשירותי האתר.
  צלמית תמונת פרופיל