הלוואה סולרית


יד שמגישה כסף להלוואה סולרית

בשנים האחרונות תחום האנרגיה הסולרית הפך יותר ויותר מבוקש הודות למדיניות הממשלה והתפיסה המתחדשת בעולם בנוגע לייצור חשמל ממקורות אנרגיה סביבתיים והדאגה לכדור שלנו. כחלק מהמגמה, נאותו גם הבנקים וחברות האשראי לשתף פעולה ולהציע מסלולי הלוואה נוחים לעוסקים בענף ייצור החשמל הסולרי. כיצד זה בא לידי ביטוי?

מערכות יקרות דורשות הלוואה תואמת

מרבית המערכות הסולריות בישראל הן מערכות מסחריות, אך התחום נפרש הן בנוגע לעסקים קטנים כמו חקלאים והן לגבי מפעלים גדולים. מערכת סולרית מסחרית יכולה לייצר 25 קילוואט אבל מערכות מסחריות רבות מייצרות הרבה יותר. מדובר במערכת יקרה, ולכן יהיה מי שיוותר על התקנת מערכת כזו. הבנקים וחברות האשראי מציעים הלוואה תואמת על-מנת להתמודד עם העלויות. הבנק מציע לגופים עסקיים ופרטיים הלוואה סולרית להתקנת המערכות מתוך ידיעה שמייצר החשמל ירוויח מהמערכת לפחות במשך עשרים שנה. חברות האשראי מציעות אף הן הלוואה, אולם בסכומים נמוכים יותר מאשר הבנקים.

תנאי ההלוואה

הלוואה סולרית היא הלוואה לצורך מימון חלקי או מלא של הקמת מערכות סולריות. בשנים האחרונות התבצעה רגולציה מטעם המדינה והבנקים בכל הנוגע להסרת חסמים. החל משנת 2009 ישנה אפשרות לשיעבוד התשלומים מחברת החשמל אל החשבון של האדם שלוקח את ההלוואה, מה שאומר גם הקלות באשראי. קבלת התשלומים מחברת החשמל על ייצור החשמל הסולרי ישירות אל החשבון המשועבד מהווה הקלה משמעותית לעוסקים בענף.

לגבי תקופת ההלוואה, במרבית המקרים מדובר על הלוואה למשך עשור. אלא שהחזר של מערכת סולרית מסחרית הוא עשר שנים ואילו החזר של מערכת פרטית הוא כעשרים שנה. כדאי לעשות את השיקולים הנדרשים, אולם למפעילי מערכות סולריות כדאי לקחת את ההלוואה הזו בשל ההקלות והתנאים הנוחים. בנוגע לריבית, במערכות מסחריות סוג הריבית נתון לשיקול דעת הבנק אך במערכות פרטיות הריבית הינה על בסיס פריים עם תוספת כמה אחוזים, לפי פרופיל הלווה.

הלוואה סולרית או הלוואה רגילה

לעוסקים בענף, כאמור, מומלץ לקחת הלוואה סולרית בשל העלות הגבוהה של התקנת המערכות, כך שסוג זה של הלוואה מתאימה במקרה הזה. הלוואה לכל מטרה, לעומת זאת, תחויב בבטחונות וערבויות. בהלוואה סולרית ניתן לשעבד את תקבולי חברת החשמל עבור החשמל המיוצר, כך שאין צורך בבטחונות חיצוניים ולבנק יש ערבות להחזר, כך שעלות ההלוואה יורד בהתאם.

הלוואה דרך החברה הסולרית

מעבר לאפיקי המימון המקובלים, ניתן לקבל הלוואה גם באמצעות החברה הסולרית שמוכרת ומתקינה את המערכות הסולריות על-ידי השכרת הגג למשל או באמצעות הסדר מול יזמים ועסקים קטנים שבמסגרתו התשלום עבור התקנת המערכת מתקבל לאחר מספר שנים. אולם, פתרונות אלו רלוונטיים יותר למי שמתקשה בגיוס אשראי בנקאי. באמצעות הלוואה סולרית, התנאים למימון ההתקנה אופטימליים יותר עבור העוסקים בתחום וכדאי לשקול את סוג ההלוואה הזה בתשומת לב.


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל