הלוואה גישור קרן השתלמות


צנצנות עם כסף שרשום עליהן הלוואה פרטית
 הלוואות הן תהליך המלווה בביורקרטיה מייגעת ובמילוי טפסים רבים, במשא ומתן עם הבנקים ובצבירה של עמלות וריביות. אלא שלא תמיד זה כך. בהלוואות חוץ בנקאיות ניתן לקבל הלוואה על חשבון קרן השתלמות. איך זה עובד?

הלוואה על קרן השתלמות – מה זה בכלל

הלוואה על חשבון קרן השתלמות דומה במהותה להלוואה על חשבון קרן הפנסיה ומהווה חיסכון פטור ממס לפי סכום הנקבע בהתאם לסכום הצבירה (ולפי הגדרות הקרן) על חשבון החיסכון במסגרת הקרן. מכיוון שהחברה שמנהלת את קרן ההשתלמות מקבלת עד חצי מיתרת החיסכון, להלוואה של מי שברוב המקרים הוא בעל ותק של שלוש שנים בקופת הגמל או בחברה המנהלת את הקרן, קיים כיסוי המאפשר את הגמישות במתן ההלוואה. כתוצאה מכך, ההלוואות ניתנות במרבית המקרים לתקופה של עד חמש שנים ובריבית טובה לעומת הבנקים, לרוב ריבית פריים שאינה צמודה למדד (המסלול הפופולרי יותר) או ריבית קבועה הצמודה למדד.

יתרונות וחסרונות

התנאים הנוחים מהווים יתרון מהותי מול הבנקים והריביות שהם גובים, והחברות שמנהלות את קרן ההשתלמות יכולות לפיכך להעניק ללווים הלוואה על חשבון הקרן הן במקרה של קרן נזילה בת יותר משש שנים והן במקרה של קרן לא נזילה. כך שני הצדדים יוצאים מרוצים: הלווים מקבלים הלוואה בריבית נמוכה ובתנאים אטרקטיביים בלי פגיעה בחיסכון, והקרן מקבלת ערובה להחזר בכספי החיסכון. לכן חשוב גם להיות בטוחים שתוכלו להחזיר את ההלוואה, שמא תיווצר פגיעה בכספי החיסכון שלכם ואפילו תאבדו את החיסכון כולו. לאור כל האמור לעיל, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים ולהשוות אותם מול התנאים אותם מציע הבנק – תקופת ההלוואה, הריבית, עמלות (פתיחת תיק, גבייה חודשית ופירעון מוקדם), ועוד. יש לזכור גם כי תקופת ההלוואה וסכום ההלוואה מוגבל, ויש לבדוק ערובות להחזר. אולם בכל מקרה קופות הגמל וקרנות ההשתלמות מהוות נתיב מקביל למתן הלוואה מול הבנקים.

לקריאה נוספת בנושא:

התנאים להלוואות גישור

הלוואת גישור לרכישת דירה

הלוואת גישור למשכנתא ע"ח קרן השתלמות

הלוואת גישור לעסקים


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ירדן 9.10.2016
  אני מסורב בבנק, והצלחתי לקבל הלוואה טובה דרך האתר!
  צלמית תמונת פרופיל
 • שני נעימי 14.4.2016
  לא האמנתי שיצליחו לשפר לי את תנאי ההלוואה אבל הצליחו! שמחה שניסיתי
  צלמית תמונת פרופיל
 • אמיר ו 26.3.2015
  חיפשתי מידע על ריביות טובות להלוואה קטנה, ולא רק שמצאתי את כל המידע גם סגרו לי יופי של הלוואה
  צלמית תמונת פרופיל