הלוואות שוק אפור – למה, איפה ואיך

כסף שניתן כהלוואה

מי לוקח הלוואות בשוק האפור והאם זה מסוכן?

לפני החלטה קשה כמו לקיחת הלוואה בשוק האפור נהוג להבעיר את האח, ללבוש חלוק משי, למזוג כוסית ויסקי ולעמוד בדומיה שעה ארוכה מול חלון הדירה המשקיף אל הים הסוער בסופת רעמים. אבל בניגוד לנהוג לחשוב, הלוואה בשוק האפור אינה סרט מעולם אחר ואתם לא הולכים לאבד אצבע במקרה של קשיים בהחזר. מדובר בסוג לגיטימי של הלוואה שיכולה להיות פתרון בר-קיימא למימון חיוני של כל מטרה. רק לפני שאתם לוקחים את ההלוואה, כדאי ללמוד על כך יותר. כי בכל זאת, כשהמלווה נותן את המזומנים אפשר לראות שהירוק ירוק מאוד, אבל גם האפור היום אפור מאוד.

למה לוקחים הלוואות בשוק האפור?

 

אנשים לוקחים הלוואות בשוק האפור מפני שמקורות אחרים לא נותנים להם הלוואה ולא נותרת להם ברירה. בניגוד לבנקים ואף למקורות חוץ בנקאים אחרים, מלווים בשוק האפור לא דורשים ערבים לפני מתן ההלוואה.

איך מקבלים הלוואות שוק אפור?

לצורך קבלת הלוואה בשוק האפור, יש לתת ביטחון כלשהו למלווים. ביטחון זה יכול להיות מישכון שבהכרח הינו גבוה מהסכום שאתם רוצים ללוות, לחלופין תידרשו להציג משכורות או כרטיס אשראי פעיל, בכדי שהמלווים בשוק האפור ידעו כי יש לכם מקור הכנסה כלשהו שעימו תוכלו להחזיר את ההלוואה מבלי להיעלם. המלווים בשוק האפור לעיתים עשויים לאלץ אתכם לקחת הלוואה גדולה משתכננתם, כלומר לעיתים הם דורשים גובה הלוואה מינימלי. במקרים אחרים הם פועלים כמו הבנקים וקובעים גובה מקסימלי להלוואה.

מה גובה הריבית בשוק האפור?

גובה הריבית בשוק האפור על הלוואות גבוה משמעותית מזה שתמצאו בבנקים. המלוויים בשוק האפור ינסו לערפל את הריבית, לנקוב בריבית חודשית ולא בריבית שנתית ובקיצור לבלבל אתכם. הריביות יכולות להגיע לעשרות ואף מאות אחוזים בשנה. כעיקרון בנק ישראל מטיל הגבלות על גובה הריבית המקסימלי שניתן לגבות, אך בפועל בשוק האפור נגבות ריביות גבוהות יותר מהמותר.

 מה קורה אם לא מחזירים הלוואות בשוק האפור?

עקרונית המלווים בשוק האפור מנצלים את האמצעים החוקיים העומדים לרשותם כמו מימוש משכונים ובטחונות, תביעה של הלווה בבית משפט וכדומה. בפועל מרבית הלווים מוצאים עצמם חוששים מאגרסיביות מסוימת שיש לחברות בשוק האפור ואשר אינן מאפיינות בנקים. בין אם מדובר בחשש מוצדק או לא מוצדק, נהוג לחשוב כי החוויה של אי החזר הלוואה לשוק האפור איננה נעימה.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ירדן 9.10.2016
  אני מסורב בבנק, והצלחתי לקבל הלוואה טובה דרך האתר!
  צלמית תמונת פרופיל
 • שני נעימי 14.4.2016
  לא האמנתי שיצליחו לשפר לי את תנאי ההלוואה אבל הצליחו! שמחה שניסיתי
  צלמית תמונת פרופיל
 • אמיר ו 26.3.2015
  חיפשתי מידע על ריביות טובות להלוואה קטנה, ולא רק שמצאתי את כל המידע גם סגרו לי יופי של הלוואה
  צלמית תמונת פרופיל