גובה פיצוי אובדן כושר עבודה

אדם שנפצע ואינו יכול לעבוד

"לי זה לא יקרה." מי לא אמר לעצמו את המשפט הזה… אלא שהמשפט הנפוץ כך-כך תקף לא רק לגבי תאונות דרכים אלא גם כאשר אנחנו הולכים לעבודה, בטוחים שאנחנו מסוגלים לתפקד בעבודתנו על הצד הטוב ביותר, ואז, מבלי משים, הגענו למצב שבו אנחנו לא מסוגלים יותר לעבוד. זה יכול לקרות לאחר מחלה ויכול לקרות בעקבות תאונת עבודה או תאונה בכביש. איך שלא יהיה, לעבוד אנחנו כבר לא מסוגלים. למקרה כמו זה, טוב שיהיה ביטוח אובדן כושר עבודה, שיוכל לממן את שהותנו בבית ללא יכולת לעבוד.

מה זה אובדן כושר עבודה?

כאשר מדברים על אובדן כושר עבודה, למשל, כדאי לבחון את הגדרתו המדויקת בפוליסה של אי-כושר עבודה. כך, לדוגמא, חשוב לבדוק אם כיסוי הפוליסה ניתן גם לאי-כושר חלקי, מה שיעורו וכיצד יחושב. אובדן כושר עבודה עלול להתרחש, כאמור, לאחר תאונה או בעקבות מחלה אשר מונעים מאיתנו את היכולת לשוב לעבודה באופן סדיר, וזאת כאשר אנו מאבדים עד 75 אחוזים מכושר העבודה. במקרים מסוימים קיימת אפשרות להוסיף בפוליסה סעיף לגבי פיצוי במקרה של אובדן כושר עבודה של 25 אחוזים ומעלה, אשר יכולה להינתן במקרה בו העובד איבד את כושר עבודתו כתוצאה מתאונה או מחלה, וחלק מפרנסתו נפגעה שכן יש לו מקורות הכנסה נוספים מתוקף תפקידו.  לקריאה מורחבת על אובדן כושר עבודה

 הגבלים

לא כל אדם זכאי לקבל את גמלת הביטוח של אובדן כושר עבודה. במקה של אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונת עבודה, חברת הביטוח לא תזכה את המבוטח. עובדים אשר יש להם עבר של מחלות קשות או שיש להם בעיה רפואית – הפוליסה תתייחס למצבם הרפואי, ובמקרה של פגיעה רפואית הנובעת מהליקוי אשר קיים אצלם לא תזכה בפיצוי. לכן, כדאי לעשות את סוג הביטוח הזה כאשר אנחנו עוד צעירים ובריאים. למבוטחים מבוגרים ובעלי עבר של מחלות, יהיו הגבלות רבות יותר. כמו-כן, הפוליסה משולמת רק עד גיל הפרישה או עד תום המחלה. מעבר לכך, כדאי לדעת כי את הפיצוי לגבי אובדן כושר עבודה ניתן יהיה לקבל רק לאחר שלושה חודשים מיום הפציעה/ המחלה. לעתים מדובר על מספר רב יותר של ימים, תלוי בסוג הפרמייה.

מהו גובה הפיצוי?

במרבית המקרים, יקבל המבוטח כפיצוי חודשי 75 אחוזים מגובה המשכורת החודשית, או את הסכום אשר מצוין בפרמייה כפיצוי חודשי. את הפיצוי יקבל המבוטח עד גיל הפרישה, עד סיום תקופת ההחלמה או עד תאריך אחר אשר נקוב בפוליסה. בפוליסה לביטוח תאונות אישיות, לדוגמא, יקבל המבוטח לרוב גמלה במשך שנתיים. לגבי ביטוח חיים, במרבית המקרים הגמלה תשולם עד הגיעו של המבוטח לגיל פרישה, ובפרמיות מסוימים אף מעבר לכך.
 
חשוב לבדוק אצל חברת הביטוח את כל הסעיפים הנוגעים לפרמייה של ביטוח אובדן כושר עבודה, ולשאול לגבי הרחבות והגבלים אשר ניתנים במקרים מסוימים. איך שלא יהיה, כדאי להתעניין בביטוח מסוג זה לפני שיהיה מאוחר מידי, כי כמו שכבר ידוע אין דבר כזה "לי זה לא יקרה."

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר הביטוח
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 70% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח מעולה באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • נחמה ירקוני 5.10.2016
  "כשהייתי בשמירת הריון קראתי על הזכויות שלי באתר. תבעתי את קרן הפנסיה בגין אובדן כושר עבודה. זכיתי בגמלה על סך 7,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • גל בן חור 7.3.2012
  "נפצעתי בתאונה שאירעה במקום העבודה. נכנסתי למרכז הישראלי לצרכנות פיננסית והבנתי שמגיע לי כסף. תבעתי את הביטוח וקיבלתי החזר כספי ישר לחשבון הבנק!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • שמרית סרוסי 16.5.2012
  "חברת הביטוח דחתה את תביעתי. בפורטל קראתי טיפים שעזרו לי במאבק מול הביטוח והצלחתי לקבל 3,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אריה בית משה 7.10.2015
  "נפצעתי בתאונת עבודה והביטוח הלאומי עיכב את התשלומים. בזכות בעצה של המומחים במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קידמתי את ההליך, וקיבלתי כ-65,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל