ביטוח CDW

רכב שכור שעבר תאונה

נהיגה ברכב, גם אם היא זהירה, עדיין מסוכנת במקרים מסוימים ועלולה לגרום לתאונת דרכים. במקרה בו הרכב נמצא בבעלותכם, קיים ביטוח חובה וביטוח מקיף. אולם, במקרה בו אתם שוכרים רכב מחברת השכרה ניתן לרכוש ביטוח מסוג CDW. אז מה זה אומר בעצם?

 ביטוח לרכבים שכורים

ביטוח CDW, שהוא למעשה קיצור של Collision Damage Waiver, אשר מכונה גם LDW (Loss Damage Waiver), מהווה הלכה למעשה כיסוי ביטוחי של תאונת דרכים או של נזק וחבלה ברכב שכור שנגרמו בתקופה בה הרכב היה שכור. מדובר בהסכם בין חברת ההשכרה לבין שוכר הרכב (אשר עליו להיות בגיל 21-75 עם רישיון בתוקף בן שנה לפחות) אשר מהווה בעצם כתב ויתור של חברת ההשכרה לגבי תביעות או חיובים מול השוכר, מלבד השתתפות עצמית מוסכמת מראש שחלה על השוכר ללא קשר לזהות הגורם לתאונה, הנעה בדרך כלל בסכומים שבין 300 ל-1500 יורו.

 מה הביטוח אינו מכסה

הביטוח מכסה נזק לרכב השכור ולרכב צד ג' שנגרם כתוצאה מתאונה. מעבר לכיסוי הביטוחי לנזק לרכב ניתן לכלול החרגות כגון גניבה ואף ניתן לבטל את ההשתתפות העצמית במקרה נזק או תאונה בהוספת ביטוח Super CDW בעלות של עד 21 דולר ליום.

מלבד זאת ישנם כמה מקרים שבהם אין זכאות לכיסוי הביטוח, כגון: נזקים למרכב התחתון של הרכב, נזק לצמיגים, לריפוד, לזגוגיות, נזק כתוצאה מנהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, דמי גרירה או עלות מפתח חלופי, נזק לתכולת הרכב או לנוסעיו ונזקים שלא נגרמו כתוצאה מתאונה. תוספת נוספת שייתכן ותיאלצו לשלם היא על תשלום עבור דלק במקרה בו לא תחזירו את הרכב עם מיכל דלק מלא. תוספת תשלום נוספות תהיה על קילומטראז' מעבר למצוין (250 ק"מ עד 24 ימים ו-4000 ק"מ החל מ-25 ימים).