ביטוח צד ג מומלץ

בחורה שהייתה מעורבת בתאונת צד ג'

תאונת דרכים היא עסק לא סימפטי, בלשון המעטה. מילא להתרסק אל תוך רכב אחר במהירות גבוהה, לא עלינו, את זה עוד אפשר לעבור בעיניים עצומות. אבל "ללטף" קלות את הפגוש את של הרכב שמולכם, לצאת מהרכב, לבחון את הנזק, להתנצל ולהחליף פרטים – את זה כדאי היה לחסוך. ואם כבר לחסוך, עדיף גם שחברת הביטוח תשלם את הנזק שעשינו לרכב השני. אחרי הכל, תיקון הנזק יכול להגיע למאות ולאלפי שקלים. בדיוק בשביל זה קיים ביטוח צד ג' – ביטוח המבטח את המבוטח עבור הנזקים אשר נגרמו לרכב השני, או לרכוש של מישהו אחר שהרכב שלנו פגע בו בטעות.

מה כולל ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג', כאמור, מעניק כיסוי עבור עלות נזקים אשר נגרמו לרכב בו פגענו, גם אם אדם אחר נסע ברכב שבבעלותנו. ביטוח צד ג' כלול במקרים מסוימים בביטוח המקיף, ולעתים הוא מגיע בנפרד. אין הכרח לעשות ביטוח מסוג זה באותה חברת ביטוח בה עשינו את ביטוח החובה, ואולם בכל מקרה אין ביטוח צד ג' בגדר חובה אלא נתון לשיקול דעתו של בעל הרכב. ההשתתפות בנזק מצד חברת הביטוח הינה עד סכום מסוים, ובמקרים מסוימים ייאלץ המבוטח להשתתף בעלות הנזק, עד סכום מסוים. על כן, יש לבדוק היטב אצל חברת הביטוח את סעיפי ביטוח צד ג', ולבחון האם קיים שיעור השתתפות בעלות הנזק מעל סכום מסוים. חברת 'הפניקס', למשל, מציעה פוליסת ביטוח בהשתתפות של עד 550 אלף שקלים עם השתתפות בהוצאות משפטיות, במידה ואלה יתווספו. חברת 'מגדל' מציעה תוספת פרמיה המבטלת את ההשתתפות העצמית של המבוטח.

האם זה משתלם?

ביטוח צד ג' משתלם, קודם כל, במידה ואתם נהגים חדשים וחסרי ניסיון שנוטים לחלום בהקיץ בפקקים. מעבר לכך, כדאי לשים לב אם זה משתלם לכם מבחינת עלות. במידה ויש בבעלותכם רכב ישן או זול, אין טעם בביטוח מקיף יקר וביטוח צד ג' יכול להתאים לכם. הפרמטרים לשימוש בביטוח צד ג' משתנים, וכוללים את גילכם וניסיונכם, את עברכם התחבורתי (היו או לא היו עבירות על הכביש), את סוג הרכב ומספר האנשים שעוברים ליד ההגה ברכב שלכם. באותם פרמטרים ממש נמדד גם מחיר הפרמיה. אז לפני שאתם עושים ביטוח צד ג', כדאי שתהיו מכוסים גם מבחינת כל הסעיפים בחוזה הביטוח. סעו לשלום.

למה אנחנו?

 • חיסכון
  של כ- 1000 ש"ח במחיר פוליסת הביטוח המקיף
 • אמינות
  חברות הביטוח הטובות והמובילות ביותר בישראל
 • שתהיו רגועים
  פוליסות ביטוח מקיפות ובעלות כיסוי נרחב

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • רותי שרון 15.8.2016
  "באתר המצוין של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי הסברים מדויקים בנוגע לסוגי הביטוחים הנדרשים בענף ביטוח הרכב. כך יכולתי לשלם רק על הכיסוי הביטוחי המותאם לי ולא יותר!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהודה אלמוג 10.7.2014
  "בבית יש לנו כמה מכוניות, לי, לאשתי, לבני הסטודנט ולבתי החיילת, שהיא נהגת חדשה. באמצעות מחשבון השוואת המחירים בביטוח רכב הרכבתי הצעת מחיר משפחתית מושלמת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מושיק כחל 2.11.2013
  "אני תמיד מחפש הצעות ביטוח רכב זולות, ובמרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את ההצעות המשתלמות ביותר של חברות הביטוח הטובות בישראל!".
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורית פרבר 13.2.2016
  "במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את המידע היעיל ביותר בנוגע לביטוחי רכב בישראל, אשר בעזרתו הצלחתי להוציא הצעת מחיר מצוינת מסוכן הביטוח שלי!"
  צלמית תמונת פרופיל