ביטוח טיולים מומלץ

שטרות יורו וסטטוסקופ

העולם הוא מקום לא פשוט, הוא מתנדנד בין רשעות לטפשות. העולם מסוכן ואני הרפתקן, והכי מסוכן זה כאן. מי שיזהה את השיר הזה יקבל ביטוח טיולים מתנה. או שלא. בכל מקרה, כדאי שיהיה לכם ביטוח טיולים אם אתם מתכוונים לנסוע לחו"ל לטיול שמשלב טיולים רגליים וטרקים בעלי סיכון רב מהרגיל.

 

למה לעשות ביטוח טיולים

ביטוח טיולים הוא למעשה ביטוח התקף לנסיעות לחו"ל ומעניק כיסוי ביטוחי במקרים של גניבת ציוד או אובדן ציוד ובמקרים רפואיים המצריכים טיפול. הפוליסה נחלקת לשני שלבים עיקריים אלו, וניתן להרחיב אותה בסעיפים נוספים שרלוונטים לאיזור אליו אתם מתכוונים לנסוע.

  • מקרים רפואיים. במקרה של פציעה קריטית יעניק הביטוח כיסוי להוצאות של פינוי לבית חולים, אישפוז, בדיקות רפואיות וניתוחים דחופים בטיפול נמרץ, רכישת תרופות יקרות, ובמקרים של פציעה חמורה באיזורים ללא שירות רפואי מתאים ניתן גם להטיס את המבוטח לבית חולים בישראל. הוצאות אלה ואחרות עלולות להגיע לעשרות אלפי דולרים, ואולי מאות אלפי דולרים, ובמקרה של ביטוח טיולים מה שנותר הוא רק לדאוג לרפואה שלמה.
  • ביטוח מטען. הפוליסה גם מכסה מקרים של אובדן ציוד אישי או גניבתו. לפני יציאה לאיזורים בעלי אחוזי פשיעה גבוהים כמו מדינות עולם שלישי כדאי להצטייד בסוג זה של ביטוח, במיוחד אם אתם נוסעים לחו"ל ובאמתחתכם ציוד יקר ערך כמו ציוד צילום וידאו וסטילס, כסף רב ותכשיטים, ועוד.

תוספות לביטוח

מלבד כל האמור לעיל, ניתן להוסיף לפוליסה גם סעיפים נוספים אשר מעניקים כיסוי ביטוחי במקרים נוספים. לדוגמא: איתור וחילוץ, ביטוח לספורט אתגרי, חילוץ מפרעות ומהומות, טיסות חירות וכו'. ניתן להרחיב את הפוליסה לסגנונות שונים של טיולים כגון: טיולי תרמילאים, ספורט אתגרי, סקי, נסיעת עסקים, נסיעה בהיריון ואפשרות טיפול בפגים, החזר השתתפות עצמית להשכרת רכב בחו"ל, וכיוצ"ב.

למה חשוב לשים לב

לפני נסיעה לחו"ל כדאי לבדוק את פרטי הפוליסה ולבדוק אפשרות לתוספות, וזאת בהתאם לטיול המתוכנן. אם אתם מתכננים, לדוגמא, טרק בג'ונגל ושיטוט בפלאברות של ריו דה ז'נרו, הביטוח הזה מתאים לכם כמו כפפה ליד. טיולי תרמילאים וטיולי ספורט אתגרי וסקי, רלוונטיים באותה מידה וניתן להוסיף על הפוליסה את התוספות הרלוונטיות לטיול. לעומת זאת, טיול של יומיים באירופה הקלאסית לא יחייב את אותה תשומת לב לפרטים כמו בטיולים גדולים, אלא אם כן אתם בדרגת סיכון גבוהה מבחינה רפואית, למשל, או נושאים עליכם רכוש יקר. כמו כן, כדאי לפני רכישת הפוליסה לעשות השוואת מחירים בין חברות הביטוח ולבדוק כמה כסף דורשת כל חברה עבור הסעיפים הרלוונטיים לכם. נסיעה נעימה.