ביטוח זקנה

אישה מבוגרת עם האחות שהוקצתה לה במסגרת ביטוח זיקנה

ביטוח זקנה הוא למעשה קצבת הזקנה שמשלם המוסד לביטוח לאומי לתושבי ישראל שהגיעו לגיל הזקנה הקבוע בחוק ועומדים בסטנדרטים מסוימים. ביטוח זה מקנה רווחה מסוימת לבני הגיל השלישי שאינם מתפרנסים בכוחות עצמם.

 מי זכאי לביטוח זקנה

למעשה, כל תושב ישראל שעבר את גיל 18 מבוטח בביטוח זקנה באופן אוטומטי. מי שהגיע לגיל זקנה הקבוע בחוק, והיה מבוטח כנדרש ושולמו עבורו דמי הביטוח הלאומי, זכאי לקבל את סוג הביטוח הזה. הקצבה ניתנת באופן אוטומטי וללא קשר להכנסות המבוטח לכל גבר בגיל 70 ומעלה ולכל אישה בגילאי 64-70 (גיל הזכאות לנשים צפוי לעלות בשנת 2020 לגיל 70, בדומה לגברים). ניתן אף לבדוק זכאות בסימולטור מתאים באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי.

מהו גובה הקצבה

כאשר מחשבים את סכומי הביטוח בהתאם להכנסות המבוטח, ישנם מספר הבדלים בהתאם להכנסות. לדוגמא, אדם שמשכורתו עומדת על פחות מ-4913 ש"ח בחודש, ייתכן ויקבל קצבת זקנה מלאה, אך אם יחד עם זאת הוא מרוויח מידי חודש פחות מ-7135 ש"ח ייתכן ויקבל רק קצבת זקנה חלקית. אם הוא מרוויח מעל סכום זה, יקבל קצבה חלקית או שיוחלט כי אינו זכאי כלל לקצבה. ללא קשר להכנסות, שיעורי הקצבה ליחיד שטרם מלאו לו שמונים שנה עומדים על 1531 ש"ח ו-2301 ש"ח אם קיים בן זוג שאינו זכאי. ליחידים מעל גיל 80 הסכום עומד על 1617 ש"ח ו-2387 ש"ח כאשר קיים בן זוג שאינו זכאי לביטוח. אם שני בני הזוג זכאים, שניהם יקבלו את הסכום המפורט לעיל, לפי גילאיהם. בנוסף לכך, ישנם ניכויים על סכום הקצבה כגון ביטוח בריאות בסכום של 196 ש"ח ליחיד ו-283 ש"ח לזוג, אך אם יש זכאות לתוספת השלמת הכנסה ניכוי ביטוח הבריאות יעמוד על 103 ש"ח, לזוג וליחיד כאחד.

 איך מקבלים את הביטוח?

בכדי לקבל את הביטוח יש לפנות למוסד לביטוח לאומי ולמלא טופס תביעה לקצבת זקנה, לא יאוחר משנה לאחר ההגעה לגיל זקנה הקבוע בחוק. הקצבה משולמת ב-28 בחודש לחשבון הבנק שמצוין בטופס (ניתן לציין מספר חשבון בנק של הורים, אחים, בני זוג או ילדים). מי שנולד לפני ה-15 לחודש יקבל את הקצבה בחודש של השנה בה הגיע לגיל הזכאות, ומי שנולד לאחר מכן יקבל את הקצבה לאחר חודש, אלא אם כן הוא זכאי לתוספת השלמת הכנסה. אם אדם נפטר ולא גבה את מלוא הסכום, שאריו יקבלו את קצבת הביטוח ובאין אם לו קרובי משפחה יקבל זאת מי שיוכיח שסיפק לנפטר שירותים חיוניים בשנתו האחרונה, ולשם כך יש למלא טופס תביעה ליתרת קצבה. בכל מקרה, מי יתן ונדע רק בריאות ואריכות ימים ושלא נזדקק לפרוטות שהמדינה מחלקת כדי להתקיים.

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר ביטוח הסיעודי
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 80% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח סיעודי באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • בלה זגורי 3.10.2016
  "חיפשתי מידע אמין בביטוח סיעודי והגעתי לאתר. קיבלתי ייעוץ לא תלוי מהמומחים וחסכתי עד 25% מהפוליסה. תודה רבה לכם!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב רוטמן 8.2.2016
  "השתמשתי במחשבון באתר לבדיקת פוליסת הביטוח הסיעודי. על סמך הנתונים התמקחתי עם סוכן הביטוח והורדתי אותו ב-15%!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ניר יערי 5.10.2015
  "המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית נתן לי רוח גבית. בזכותו התעקשתי מול חברת הביטוח הסיעודי הפרטי, וקיבלתי רטרואקטיבית החזר של כ-2,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • טופז בנימין 25.8.2014
  "השתחררתי מהצבא ולא הבנתי למה אני צריכה כבר ביטוח סיעודי. באתר הסבירו את החשיבות של חיסכון מגיל צעיר. בדקתי את הנתונים וכבר וחסכתי כ-2,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל