ביטוח זול לאופנוע

ליסינג אופנוע

רוכבי אופנועים, כמו כל בעלי רכב אחר, מחויבים על-פי חוק בביטוח חובה. מעבר לכך, ניתן לרכוש גם ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. ביטוחים מסוג זה יקרים יותר מביטוחים לרכבים שאינם דו גלגליים. אך האם אפשר להשיג ביטוח פחות יקר?

ביטוח לאופנוע – יקר יותר

הסטטיסטיקה מראה כי אחוז תאונות הדרכים בקרב רוכבי אופנועים גדול מאחוז התאונות בקרב מי שאינו נוהג ברכב דו גלגלי. לפיכך, חברות הביטוח מייקרות את ביטוח האופנוע לפי שיקול דעתן. אלא שעבר נקי מתאונות ועבירות תנועה יוזיל את תעריף הפוליסה באופן כזה שרמת הסיכון של המבוטח תעלה את מחיר הפוליסה בהתאם. יש להימנע מתאונות ומעבירות תנועה ככל האפשר, בראש ובראשונה למען בטיחותכם אבל גם כדי לקבל ביטוח במחיר סביר. אם אתם בעלי עבר עשיר של תאונות ועבירות תגלו שחברות הביטוח ייקרו את הביטוח, אם לא יסרבו לחלוטין לבטח אתכם. בבואכם לרכוש ביטוח, כדאי לבחון עם חברות הביטוח את סוגי הביטוחים והתעריפים שהן מציעות.

 מה המחיר לביטוח אופנוע

ביטוח חובה לאופנוע ניתן לרכוש דרך 'הפול', המאגר הישראלי לביטוחי רכב, שדרך אתר האינטרנט שלהם ניתן להזין את הפרטים האישיים ולקבל מושג לגבי מחיר הביטוח, אך גם בחברות ביטוח נוספות ניתן לבטח. כאמור, תיק נקי מעבירות תנועה יוזיל את מחיר הביטוח. הפיצוי לתאונה, לעומת זאת, נקבע לפי פרמטרים שונים כמו אחוזי נכות, הפסדי פנסיה והפסדי שכר, הוצאות רפואיות, הוצאות על נסיעות, כאב וסבל, וכו'. ישנה גם אפשרות לרכוש פוליסת ביטוח אשר זולה באלף ש"ח מהפוליסה הרגילה, אך מדובר בפוליסה המחייבת השתתפות עצמית מתחת ל-25,000 ש"ח ובתנאי שיעבור שבוע לפחות של אובדן ימי עבודה. תנאים אלה פחות נפוצים בתאונות אופנוע, ולכן פוליסה מסוג זה אינה מומלצת.

 כדאי לבדוק מה כולל הביטוח, אך כל הביטוחים לרכבים דו גלגליים זהים מלבד המחיר אשר נתון לפי הקריטריונים שלעיל. מה שחשוב הוא לבחון את הנושא בקפידה, שכן הימנעות מביטוח עלולה לגרור קנסות ופסילת רישיון, ועוד יותר חשוב זה לנהוג בבטחה. למענכם ולמען הפוליסה שלכם.