ביטוח ועד בית

מבנה מבוטח בביטוח ועד בית

"פ-תוח!"

הקריאה המפורסמת מהסדרה המיתולוגית "קרובים קרובים" יכולה להחזיר אותנו בערגה מסוימת לימים שבהם עוד לא היה צורך לשלוח את הכלב לרחרח את הדלת הנעולה בהישמע פעמון הכניסה, וכל אורח לא קרוא היה מוזמן בברכת 'תרבחו ותסעדו' בורגנית של שנות השמונים. אפילו מר קוזילביץ', האחראי על ועד הבית, לא הטריח את עצמו יותר מידי מלבד תשלומים שוטפים של הדיירים וחשש מפריצות נדירות. אם היה לדיירים בויטק 9 ביטוח ועד בית היה למר קוזילביץ' שקט נפשי, לתשומת ליבו של אילן סוכן הביטוח. כעת נחזור לימינו אנו: בעידן של בניינים רבי קומות – שמונה בממוצע – ולובי עמוס עציצים, גינה מטופחת וחניה לדיירים, רצוי גם שיהיה מה שישמור על הבניין מפני נזקים פיננסיים כאלה ואחרים. אם כך, מה כולל ביטוח ועד בית והאם הוא משתלם?

ביטוח זה, מה הוא אומר?

ביטוח ועד בית מתחלק למעשה לשלושה סוגים שונים: ביטוח מבנה ורכוש משותף, ביטוח חבות מעבידים וביטוח צד ג'.

·         ביטוח מבנה לבית משותף. במגורים בבניין משותף ייתכנו כמובן תאונות אקראיות העלולות לשבש את אורח חייהם של כל תושבי הבניין וישפיעו על גובה התשלום לועד הבית. בניינים ישנים במיוחד חשופים לפגיעות שכאלה דוגמת פיצוץ בצינור מים, פיצוץ בלון גז, שריפה, מים החודרים למעלית, סופות עזות הפוגעות בעצים ובגדרות, מעשי ונדליזם בכניסה לבניין, בתיבות הדואר ובחנייה. כל אלה ועוד הינם מקרים פוטנציאליים לפגיעה ברכוש המשותף לכלל תושבי הבניין.

·         ביטוח חבות מעבידים. ועד בית מעסיק במרבית המקרים גם עובדים אשר דואגים לתחזוקת הבניין, דוגמת פועלי ניקיון וגננים. במקרה של החלקה במהלך ספונג'ה או קיצוץ אצבע על-ידי מזמרה, ייתכן שהעובד יתבע את ועד הבית ואת דיירי הבניין על הפגיעה בו ועל אובדן כושר העבודה. ביטוח חבות מעבידים חל הן על ועד הבית והן על כל דיירי הבניין ומגבה אותם במקרים מסוג זה.

·         ביטוח צד ג'. גם צד שלישי נכלל בביטוח ועד בית, והוא חל על מבקרים בבניין שאינם דייריו, אשר נפגעו בצורה כזו או אחרת במהלך השהות בבניין. הגיעו אורחים לחג עם סיר מרק, והחליקו במדרגות? אל דאגה, הביטוח כבר יטפל בהוצאות. ביטוח מסוג זה הוא למעשה ביטוח חובה בכל בניין, כך שכל הנהלה של ועד בית מחויבת לביטוח צד שלישי.

זה כדאי?

ביטוח ועד בית מעניק ביטוח מראש עבור כל דיירי הבית מפני פגיעות כלכליות עתידיות הקשורות לבניין, ומגן עליהם מפני תביעות אפשריות של אנשים אשר ניזוקו במהלך השהות בבניין. פורץ אשר נחבל בראשו באמצע הלילה ממעקה הבטיחות בחדר המדרגות או שליח פיצה שנפל עליו לוח מודעות, ימהר להגיש תביעה. אך עם ביטוח ועד בית אין לדיירים ממה לחשוש. כמו כן, גם בכל האמור לתביעות של עובדי הבניין או לגבי נזק כלכלי אפשרי הנגרם לבניין ולרכוש בו ובסביבתו. לכן, כדאי לכל ועד בית לבדוק אפשרות לביטוח מסוג זה, בהתאם לאופי הבניין, למיקומו, למצב התחזוקתי שלו, ועוד.

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר ביטוח הדירה
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 80% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח דירה באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • רועי ק 3.10.2016
  לא האמנתי שעל ידי השוואה פשוטה באתר אוכל לחסוך במחיר הפוליסה שלי, ממליץ בחום!
  צלמית תמונת פרופיל
 • יערית 19.5.2014
  לא פשוט למצוא פוליסת ביטוח מבנה מקיפה במחיר משתלם, באמצעות ההשוואה באתר הצלחתי!
  צלמית תמונת פרופיל
 • שלי 22.7.2015
  איזה כיף שיש אתר שבאמת מבטיח ומקיים לעזור למצוא את מחיר הפוליסה הזול ביותר. מומלץ!
  צלמית תמונת פרופיל