קרן השתלמות דיגיטלית לעצמאים – האם זה באמת שווה

צנצנת עם חסכון כמטפורה לקרן השתלמות

קרן השתלמות דיגיטלית- הטוב הרע והלא נודע

קרן ההשתלמות של מיטב השיקה ראשונה מוצר שנקרא "קרן השתלמות דיגיטלית לעצמאים" אשר נועד לתת מענה לעצמאים אשר רוצים ליהנות גם הם מקרן השתלמות (מוצר שלרוב יש לשכירים בלבד). בדקנו האם המוצר הזה שווה באמת וההמלצה המלאה שלנו, לפניכם.

מי עומד מאחורי קרן ההשתלמות הדיגיטלית?

בית ההשקעות של מיטב דש, הוא אחד מבתי ההשקעות הגדולים בארץ ומנהל כ- 20 מליארד ₪, כלומר זה גוף רציני עם נסיון רב שנים בתחום, שמנסה לעורר טיפה את השוק המנומנם יחסית ומועט המוצרים החדשניים.

מה הסיפור שלהם, ומה זה בכלל "דיגיטלי"?

הרעיון מאחורי הקרן, הוא לאפשר לאנשים לפתוח לעצמם קרן השתלמות, מבלי לפגוש סוכן או איש שירות בדרך, ובביצוע של כל הפעולות בעצמם, טוענים במיטב דש שהם יכולים להוזיל את העלויות של דמי הניהול, שהן המקור המרכזי לכך שהסכום שתקבלו בסוף יכול להיות קטן משרציתם. דמי הניהול על קרן ההשתלמות הדיגיטלית עומדים על 0.58%, שזה בהחלט נתון נמוך יחסית (סביר כי גופים גדולים יותר כמו מעסיקים ענקיים, יוכלו להשיג לעובדיהם הנחות טובות יותר, אבל כאן מדובר על מוצר לעצמאים שאין להם כח רב מול גופי ההשקעה).

מה בין זה ובין "פנסיה דיגיטלית" של מיטב דש?

לפני כשנה, השיקה החברה מוצר דומה שנקרא "פנסיה דיגיטלית" והחברים שם במיטב כנראה ראו כי טוב וכי אנשים נרשמים (כאלפיים איש לטענת החברה) והחליטו לפתוח מוצר נוסף שנותן מענה לצורך אחר (קרן השתלמות באופייה היא חיסכון יותר קצר מועד מאשר פנסיה).

האם זה באמת שווה לנו?

ובכן, יש יתרונות רבים לעצמאים בפתיחת קרן השתלמות. 4.5% מההפקדות מוכרות למס ולכן זה אפיק מעניין מאוד להשקעה. צריך לזכור שבעוד ששכירים רבים מקבלים קרן השתלמות כחלק מתנאי העבודה שלהם, גם מבלי לבקש, עוסק עצמאי או פטור צריך לבחור ליזום בעצמו את הפניה לגופי ההשקעה כדי לממש את הזכאות שלו להנחות במס על בסיס קרן השתלמות, וזה דבר שלא תמיד בעל עסק מצליח לעשות בין ניהול הלקוחות לעובדים. המוצר הזה ספציפית שמציע מיטב, הינו מוצר שעל פניו נראה מעניין מאוד (אנו מנועים מלתת המלצות להשקעה באתר זה ובכלל) בשל דמי הניהול הנמוכים שלו. לגבי אסטרטגיית ההשקעה, יש לבחון אותה בנפרד מול אלטרנטיבות.

מה יקרה אם תהיה לי בעיה, אם זה כזה דיגיטלי, עם מי אפשר להתייעץ?

דיגיטלי לא אומר שאין אנשים בשר ודם מאחורה. אפשר להתייעץ בצ'אט עם נציגי שירות וכמובן יש ערוצי שירות ויצירת קשר שיתנו לכם מענה על כל שאלה או צורך

מה עכשיו?

אם השתכנעתם, אתם מוזמנים ליצור עם מיטב דש קשר. אם לא, כדאי לכם לבחון יתרונות נוספים של קרנות השתלמות שתוכלו לבחור ביניהן.

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  המידע חדש ומתעדכן באופן תדיר
 • 100% אמינות
  מיטב היועצים הקיימים בענף
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח!

לקבלת הצעה לקרן השתלמות

לקוחותינו מספרים

 • מאיר שלם 17.6.2016
  "קודמתי לאחרונה בעבודה ואחת מהתנאים היו פתיחת קרן השתלמות, אני חייב להגיד שדי התלבטתי כי לא הכרתי את היתרונות של זה. למזלי המידע והמומחים של האתר עזרו לי לבחור בקרן הטובה ביותר בשבילי"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעקב מזרחי 12.3.2016
  " יש לי 2 קרנות השתלמות ישנות מימי בצבא ובמקום העבודה שלי רצו לפתוח לי אחת חדשה, ולא ההייתי בטוח אם אני יכול להפקיד לקרן הישנה במקום, היועצים של האתר והמידע באתר עזרו לי להבין מה עלי לעשות"
  צלמית תמונת פרופיל
 • בתיה שדה 1.10.2015
  "תודה ליוסף היועץ בתחום קרנות ההשתלמות שעזר לי להבין ולמנף את קרנות ההשלמות הקיימות שיש לי"
  צלמית תמונת פרופיל