רכב ליסינג – מהיר, פשוט וזול

מגרש רכבי ליסינג

 רכב ליסינג – המדריך המלא

שכירת רכב ליסינג מתקשרת אצלנו בדרך כלל בארגונים גדולים המאפשרים לעובדיהם לקבל רכב מהחברה. עם זאת, כל אחד יכול לרכוש רכב ליסינג חדש באמצעות חברות ליסינג. לפני שקופצים על המציאה, חשוב לבדוק מה היתרונות והחסרונות, מה זה בכלל ליסינג ומה זה אומר, ולמי שיטה זו מתאימה. המדריך השלם לליסינג.

 

רוצים רכב חדש? אולי רכב ליסינג הוא הפיתרון עבורכם

קיימות שיטות רבות להשיג את הרכב שבו אתם מעוניינים: רכישת רכב חדש באמצעות הלוואה לרכב, רכישת רכב מיד שניה, שכירת רכב ובשנים האחרונות גם רכב ליסינג . המשמעות של הביטוי "ליסינג" הוא "שכר מכר" – כלומר, שכירת משהו במקום תשלום מלא על השווי שלו ועל עלות הקניה שלו. אם אתם רוצים רכב באמצעות ליסינג תשלמו רק על השימוש ברכב. על מנת לקבל רכב בליסינג יהיה עליכם לשלם מדי חודש סכום קבוע למשך פרק זמן קבוע מראש, וכך תקבלו את הזכות לעשות שימוש ברכב. את פתרון הליסינג מאמצות בעיקר חברות המעניקות לעובדיהן רכבים, אך הוא נפוץ יותר ויותר גם בשוק הפרטי.

קיימים שלושה סוגים של חכירה: ליסינג תפעולי, ליסינג מימוני וליסינג פרטי

ליסינג מימוני – הוא סוג של הלוואה לצורך רכישת רכב ליסינג או צי של כמה רכבים. במסגרת ליסינג מימוני, הארגון או האדם הפרטי מפקידים מעין פיקדון, אליו מתווספת רכישה בתשלומים לתקופה שנקבעת מראש (בדרך כלל בין 45 ל-80 חודשים). במהלך תקופה זו הרכב ימצא בפועל בבעלותכם, מה שאומר שאתם תהיו אחראים על כל ההוצאות הנלוות לרכב, כגון תיקונים, טיפולים, תשלומי אגרות רישוי, ביטוח רכב ועוד. שכירת רכב באמצעות ליסינג מימוני נועדה יותר עבור לקוחות שחשוב להם לחוש שהרכב הוא רכוש בבעלותם. קרא עוד על ליסינג מימוני
אחד היתרונות של שיטה זו הוא שבסיום תקופת שכירת הרכב תוכלו לרכוש את הרכב בשווי של כאחוז מערכו. לחלופין תוכלו להחליף את הרכב ברכב חדש ולהמשיך באותה מתכונת שכירות לתקופה קבועה נוספת. שיטת הליסינג המימוני אהובה בעיקר על השוק הארגוני, מאחר ובשיטה זו הוצאות הרכב חלות על העובדים ולא על החברה. עם זאת, שיטה זו מתאימה מאוד גם ללקוחות פרטיים מאחר והיא מאפשרת להם לרכוש בסופו של דבר את הרכב בתנאים כדאיים.
ליסינג תפעולי – תקופת ההשכרה קצרה יותר ונעה בין בין 20 חודשים ועד שנתיים. בניגוד לליסינג מימוני, הרכב נשאר בבעלותה של חברת הליסינג והיא זו האחראית להוצאות השוטפות על הרכב. הבדל נוסף בין ליסינג תפעולי ומימוני הוא שבמקרה של החלפת הרכב עם תום החוזה תוכלו לעשות זאת ללא שינוי בתשלומים ששילמתם עד כה, בעוד שבשיטת הליסינג המימוני לעיתים יהיה עליכם לשלם תוספת מס על התשלומים.
שיטת הליסינג התפעולי מתאימה בעיקר לארגונים: מבחינת מיסים, ליסינג תפעולי נרשם כהשקעה ולא כהוצאה – מה שמוביל להקלות מס כדאיות לארגון. קרא עוד על ליסינג תפעולי.
אמנם ארגונים משלמים על רכבי הליסינג אבל לא רק הם.החל משנת 2007 הועבר נטל המס מהארגון לעובד ולכן כל עובד שמקבל רכב ליסינג ממקום העבודה מחויב במס. שווי מס רכב ליסינג  נקבע על-פי שווי השימוש ובהתאם לקבוצת רכב ליסינג. קרא עוד על שווי מס רכב ליסינג.
ליסינג פרטי – הוא אפשרות רכישה רכב ליסינג באמצעות תשלומים חודשיים. שיטה זו כדאית למי שאינו יכול לממן רכישת רכב בתשלום אחד או לקחת הלוואה שתסתום את מסגרת האשראי שלכם. במהלך התקופה שאתם מבצעים תשלומים תעשו שימוש ברכב, כאשר בתום התקופה תוכלו להחליף את הרכב בדגם חדש יותר. קרא עוד על ליסינג פרטי

חסרונות שכירת רכב באמצעות ליסינג

החסרונות של שיטת הליסינג נוגעות בעיקר ללקוחות פרטיים העושים שימוש בליסינג פרטי. למעשה, החיסרון הכי בולט של שכירת רכב ליסינג הוא שאין לכם רכב משלכם כל עוד אתם עדיין משלמים את התשלומים החודשיים. במקרה של ארגונים, זה דווקא משתלם מבחינת מיסוי, אך החסרון הוא שבמקרה של אדם פרטי לעיתים יעדיפו להרגיש את בעלותם על הרכב. חיסרון נוסף הוא שלא תוכלו לשכור כל רכב שתרצו, אלא רק רכב ליסינג הנמצא ברשות חברת הליסינג. יש לציין שיבואני הרכב לא מעבירים כל דגם לצרכי ליסינג, אלא יש המעבירות דגמים חדשים רק למכירה.

יתרונות שכירת רכב באמצעות ליסינג

לשיטת ליסינג רכב יתרונות עסקיים רבים, שלא נדון בהם כעת. אך גם לצרכן הפרטי קיימים יתרונות בחכירת רכב באמצעות ליסינג. היתרון הגדול הוא שאינכם נדרשים להלוואה או הוצאה כספית גדולה עבור רכישת רכב, כזו שדורשת התחייבות ארוכת טווח שלכם, או כזו שתסתום לכם את מסגרת האשראי. יתרון נוסף למקרה שאתם רוכשים את הרכב בתום תקופת ההשכרה הוא, שעל רישיון הרכב לא יצוין שהוא רכב מהשכרה, כפי שנהוג במקרה של רכישת רכב מחברת השכרה – מה שחשוב לשמירה על ערכו בעת מכירה.

היכן מתקיימת מכירת רכב ליסינג

מכירת רכב ליסינג מתבצעת דרך החברות הגדולות והמוכרות בשוק, שהן בדרך כלל גם אלו שעובדות עם החברות הגדולות ומספקות להן רכבי ליסינג וישנן חברות עצמאיות קטנות יותר שגם אצלן תוכלו  לבצע קניית רכב ליסינג. חברות כאלו יכולות להיות מתאימות יותר לארגונים קטנים יותר אשר רוצים מספר מועט של רכבי ליסינג.
רכב ליסינג ניתן גם לרכוש.  קרא על רכישת רכב מליסינג יד שנייה ועל ליסינג ישיר

 

באנר גדול מימון מהיר

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון של עד כ-20% בעסקאות מימון לרכב
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים חברות הליסינג הטובות ביותר בשוק
 • שביעות רצון
  בעסקת מימון דרכנו תקבלו הטבות מיוחדות

לקבלת הלוואה למימון רכב או ליסינג

לקוחותינו מספרים

 • תומר 4.7.2016
  באמצעות האתר סגרתי עסקת ליסינג לטיוטה קורולה חדשה ! מומלץ
  צלמית תמונת פרופיל
 • ירדן 6.6.2016
  בדקתי לא מעט הצעות לליסינג יד שנייה לסוזוקי צירוקי , ודרך האתר קיבלתי את ההצעה הטובה ביותר
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאי 8.10.2015
  לא האמנתי שיהיה כל כך לקבל הצעות משתלמות לעסקת ליסינג לפגרו שלי! אחלה אתר
  צלמית תמונת פרופיל