ליסינג תפעולי וליסינג מימוני – מה יותר טוב לכם?

רכב ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני – מה כדאי

כמו לפני כל רכישה חשובה, השוואה בין מוצרים והבנה של המושגים הינה הכרחית לקנייה חכמה. כך גם בנושא ליסינג, שלמעשה ניתן לחלק לשתי שיטות נפוצות לחכירה של רכב: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. הרבה ארגונים מתלבטים באיזו שיטה לבחור, כאשר לכל שיטה יתרונות וחסרונות. ליסינג תפעולי למשל, עשוי להתאים לארגון אחד בעוד שלארגון אחר ליסינג מימוני הוא הדרך הטובה ביותר. כדי להבין איזו שיטה מתאימה לארגון שלכם, ריכזנו עבורכם מידע חיוני להבנה בנושא.

מהו ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי הוא שיטת ליסינג במסגרתה תוכל לשכור רכב, בדרך כלל למשך כ-20 חודשים ועד שנתיים, כאשר הרכב נשאר בבעלות חברת הליסינג. בעקבות כך, חברת הליסינג היא זו האחראית להוצאות השוטפות על הרכב.

ליסינג תפעולי ניתן לקחת גם במסלול ליסינג תפעולי פרטי במסגרתו תוכל לשכור רכב, לשלם תשלום חודשי  הכולל גם את אחזקת הרכב: בדיקות, רישוי, ביטוח וכו'. שיטה זו של ליסינג תפעולי פרטי מתאימה בעיקר ללקוחות פרטיים.

בעלי ארגונים רבים מתלבטים באיזו שיטת ליסינג לבחור, כאשר שתי השיטות הנפוצות הן רכב ליסינג תפעולי ורכב ליסינג מימוני. לשתי השיטות יתרונות וחסרונות הנובעים מההבדלים השונים ביניהן.

בין השאר, ההבדלים באים לכדי ביטוי בכל הנוגע לבעלות על הרכב, הוצאות ומימון תחזוקת הרכב השוטפת והתשלומים לביטוח ולרישוי, ועד סוגיות לא פחות חשובות לכל ארגון – כמה מס הכנסה יהיה על הארגון לשלם, או האם הליסינג יעניק לארגון הטבות במס. לכל ארגון שיקולים אחרים בבואו לקבל החלטה באיזה מסלול לבחור. ריכזנו עבורך במאמר זה את כל הגורמים שעליך לקחת בחשבון בבואך להחליט באיזה מסלול ליסינג לבחור.

מהו ליסינג מימוני

ליסינג מימוני הוא סוג של הלוואה לצורך רכישת רכב או צי של כמה רכבים. במסגרת ליסינג מימוני, הארגון או האדם הפרטי מפקידים מעין פיקדון, אליו מתווספת רכישה בתשלומים לתקופה שנקבעת מראש (בדרך כלל בין 45 ל-80 חודשים). במהלך תקופה זו הרכב עובר לבעלותך המלאה – כך שעליך חלה האחריות על כל ההוצאות הנלוות לרכב, כגון תיקונים, טיפולים, תשלומי אגרות רישוי, ביטוח רכב ועוד.
אחד היתרונות של שיטה זו הוא שבסיום תקופת שכירת הרכב תוכל לרכוש את הרכב בשווי של כאחוז מערכו. לחלופין תוכל להחליף את הרכב ברכב חדש ולהמשיך באותה מתכונת שכירות לתקופה קבועה נוספת. שיטת הליסינג המימוני אהובה בעיקר על השוק הארגוני, מאחר ובשיטה זו הוצאות הרכב חלות על העובדים ולא על החברה. עם זאת, שיטה זו מתאימה מאוד גם ללקוחות פרטיים מאחר והיא מאפשרת להם לרכוש בסופו של דבר את הרכב בתנאים כדאיים.

ליסינג תפעולי וליסינג מימוני – הפרמטרים להשוואה

  • הטבות מס: במקרה של ליסינג מימוני, בדרך כלל רשויות המס מכירות ברכב כאילו הוא בבעלות מלאה של הארגון, והטבות המס שתקבלו זהות לאלה שתקבלו במקרה של בעלות מלאה על רכב. לעומת זאת בליסינג תפעולי קיימת במקרים מסוימים הכרה במס הכנסה – אך הדבר תלוי במשתנים רבים. מבחינת הוצאה מוכרת בליסינג תפעולי רשויות המס מכירות בעד כ-30% מהתשלום לחברת הליסינג כהוצאה מוכרת בעוד שבמקרה של ליסינג מימוני מוכרים 20% פחת בשנה לעסקה של 60 חודשים, ו-15% לכל עסקה לפרק זמן קצר יותר
  • אחריות חברת הליסינג: במסגרת  עסקת רכב ליסינג תפעולי בדרך כלל חברת הליסינג תהיה אחראית לשלם את אגרות הרישוי ותשלומי הביטוח, כמו גם איבזור הרכב, טיפולים ותיקונים. לעומת זאת, במסגרת ליסינג מימוני האחריות הזו מוטלת על כתפיך – אלא אם הרכב שנמסר לך פגום
  • מחירי ליסינג תפעולי לעומת ליסינג מימוני: לכאורה, בליסינג מימוני גובה התשלום החודשי נמוך יותר מאשר מחירי רכב ליסינג תפעולי. הסיבה היא שהסכום החודשי שתשלמו בליסינג מימוני הוא נגזרת מערך הרכב ועלות המימון שלו. לעומת זאת, בליסינג תפעולי ההוצאות כוללות את עלות הטיפול והוצאות הרכב השונות שחלות על חברת הליסינג. לכן, הוסיפו לעלות הליסינג המימוני את ההוצאות שחלות עליך כבעלי הרכב.
  • תשלום ראשוני: בעוד שבליסינג תפעולי לא תידרשו לשלם סכום ראשוני על הרכב, בליסינג מימוני יהיה עליך לשלם סכום ראשוני בשיעור של 40%- 20% מערך הרכב.

חשוב מאד: לפני שאתה לוקח רכב בליסינג בדוק את ההשוואה בין סוגי ליסינג תפעולי בדוק מהו שווי מס לרכב שתשלם.

קבל הלוואה לרכב בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
20,000
200,000
סכום נבחר 50,000 ש"ח

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

האם אתה לקוח עסקי או פרטי?

לקוח פרטי
לקוח עסקי
מעולה ממשיכים

לאיזו עסקה אתה זקוק?

ליסינג מימוני לעסקים
ליסינג תפעולי לעסקים
רכב חדש
אחר

לאיזו עסקה אתה זקוק?

רכב חדש
רכב יד שניה
ליסינג
אחר
נהדר ממשיכים לאזור מגורים

מהיכן אתה בארץ?

אזור הצפון
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
נהדר מתקדמים

פרטי התקשרות

אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!
נהדר עוברים למצב חשבון
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.