ליסינג תפעולי וליסינג מימוני – מה יותר טוב לכם?

רכב ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני – מה כדאי

כמו לפני כל רכישה חשובה, השוואה בין מוצרים והבנה של המושגים הינה הכרחית לקנייה חכמה. כך גם בנושא ליסינג, שלמעשה ניתן לחלק לשתי שיטות נפוצות לחכירה של רכב: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. הרבה ארגונים מתלבטים באיזו שיטה לבחור, כאשר לכל שיטה יתרונות וחסרונות. ליסינג תפעולי למשל, עשוי להתאים לארגון אחד בעוד שלארגון אחר ליסינג מימוני הוא הדרך הטובה ביותר. כדי להבין איזו שיטה מתאימה לארגון שלכם, ריכזנו עבורכם מידע חיוני להבנה בנושא.

מהו ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי הוא שיטת ליסינג במסגרתה תוכל לשכור רכב, בדרך כלל למשך כ-20 חודשים ועד שנתיים, כאשר הרכב נשאר בבעלות חברת הליסינג. בעקבות כך, חברת הליסינג היא זו האחראית להוצאות השוטפות על הרכב.

ליסינג תפעולי ניתן לקחת גם במסלול ליסינג תפעולי פרטי במסגרתו תוכל לשכור רכב, לשלם תשלום חודשי  הכולל גם את אחזקת הרכב: בדיקות, רישוי, ביטוח וכו'. שיטה זו של ליסינג תפעולי פרטי מתאימה בעיקר ללקוחות פרטיים.

בעלי ארגונים רבים מתלבטים באיזו שיטת ליסינג לבחור, כאשר שתי השיטות הנפוצות הן רכב ליסינג תפעולי ורכב ליסינג מימוני. לשתי השיטות יתרונות וחסרונות הנובעים מההבדלים השונים ביניהן.

בין השאר, ההבדלים באים לכדי ביטוי בכל הנוגע לבעלות על הרכב, הוצאות ומימון תחזוקת הרכב השוטפת והתשלומים לביטוח ולרישוי, ועד סוגיות לא פחות חשובות לכל ארגון – כמה מס הכנסה יהיה על הארגון לשלם, או האם הליסינג יעניק לארגון הטבות במס. לכל ארגון שיקולים אחרים בבואו לקבל החלטה באיזה מסלול לבחור. ריכזנו עבורך במאמר זה את כל הגורמים שעליך לקחת בחשבון בבואך להחליט באיזה מסלול ליסינג לבחור.

מהו ליסינג מימוני

ליסינג מימוני הוא סוג של הלוואה לצורך רכישת רכב או צי של כמה רכבים. במסגרת ליסינג מימוני, הארגון או האדם הפרטי מפקידים מעין פיקדון, אליו מתווספת רכישה בתשלומים לתקופה שנקבעת מראש (בדרך כלל בין 45 ל-80 חודשים). במהלך תקופה זו הרכב עובר לבעלותך המלאה – כך שעליך חלה האחריות על כל ההוצאות הנלוות לרכב, כגון תיקונים, טיפולים, תשלומי אגרות רישוי, ביטוח רכב ועוד.