ליסינג פרטי תפעולי – אוטו חדש לא חייב להיות יקר

אישה נוהגת ברכב לקנתה בליסינג פרטי

בדרך לרכב חדש? הכר את שיטת הליסינג הפרטי

בדרך לרכב חדש עוצרים לליסינג פרטי. אחרי הכל, מדובר במימון חוץ בנקאי מקצועי ומבוקש לרכישת רכב חדש. אך לפני שעוצרים וחותמים, כדאי לבדוק על מה חותמים בחוזה הליסינג, מה היתרונות והחסרונות של ליסינג פרטי ובמה זה שונה מליסינג מימוני ותפעולי. 

בדרך לאוטו חדש אפשר לעצור גם בליסינג פרטי

רכישת רכב היא אחת הרכישות היקרות שתעשו בימי חייכם. קיימות כיום שיטות מימון מגוונות לרכישת רכב, כגון הלוואות לרכישת רכב, מימון חוץ בנקאי, הלוואה מהבנק, או ממקום העבודה ועוד. עולם הליסינג מספק לך אמצעי נוסף לרכישת הרכב שתרצו באמצעות ליסינג מימוני, ליסינג תפעולי ושיטת הליסינג הפרטי, הנחשבת שיטת מימון חוץ בנקאית. במסגרת ליסינג פרטי, אתה יכול לקבל את המפתחות לרכב חדש לפני שאתה משלם את מלוא מחירו של הרכב, ומבלי שתהיה לך עליו בעלות רשמית.

ליסינג פרטי – כיצד זה מתבצע

במרבית המקרים, במסגרת ליסינג פרטי יהיה עליך לשלם לחברת הליסינג כ-30% מערך הרכב במזומן ואת יתרת התשלום בתשלומים נוחים מדי חודש. בתום תקופת התשלום תוכל להחליף את הרכב בדגם חדש יותר. במרבית המקרים עסקאות  רכב ליסינג פרטי נמשכות על פני תקופה של שנה עד חמש שנים, וכוללות אופציה לרכישת הרכב בתום תקופת העסקה. ליסניג פרטי זהה בהרבה מובנים לליסינג תפעולי שכן כל הבדיקות, תשלומי הביטוח, הרישוי וכו' נעשים ע"י חברת הליסינג אלא שליסינג זה מיועד ללקוחות פרטיים ולא לארגונים ולכן הוא נקרא גם ליסינג פרטי תפעולי

היתרונות בשיטת הליסינג הפרטי

 • לא צריך לדאוג לירידה בערך הרכב – שלא כמו רכישת דירה שערכה עשוי לעלות – ברכישת מכונית אתה יכול להיות בטוחים שהערך שלה ירד עם הזמן. למעשה, רכב מאבד כ-15% מערכו מדי שנה בממוצע. רכישת רכב ליסינג פרטי מסירה מעליך את הבעיה הזו מאחר ואתה לא צריכים למכור את הרכב בתום התקופה, אלא יכול פשוט להחליפו באחר.
 • לרשותך מבחר גדול של כלי רכב – מרבית חברות הליסינג מחזיקות בציי רכב גדולים המאפשרים לך מבחר גדול לבחור ממנו.
 • לא צריך לדאוג לטיפולים, ביטוחים ותקלות – מי לא מכיר את העלויות הגבוהות שיש לעיתים לשלם למוסך או לביטוח, שלא לדבר על כאב הראש שכרוך בכך. ליסינג פרטי תפעולי חוסך לך את כל אלה. בדומה לליסינג תפעולי, גם במקרה של ליסינג פרטי תפעולי חברת הליסינג מממנת את הביטוח ועלויות התיקון או הטיפול השונות הנדרשות לרכב. שים לב שעלות זו תגולם במחיר הכולל שיהיה עליך לשלם לחברת הליסינג בדמי השכירות החודשיים. בנוסף, קחו בחשבון שבמקרה של רכב חדש אתה עדיין נהנה מאחריות היצרן על כל תקלה שלא תבוא.

החסרונות בליסינג פרטי

גם אם רכישת רכב  ליסינג פרטי נראית על פניו משתלמת, קחו בחשבון שהמחיר הכולל שתשלם בסופו של דבר יהיה גבוה בהרבה מהמחיר אותו היית משלם במקרה של רכישת רכב ישירות מהיבואן. אם יש לך אפשרות לממן רכישת רכב מלאה או כמעט מלאה – יתכן וזה ישתלם לך יותר. בנוסף, כשאתה מבצע עסקת ליסינג קחו בחשבון שדמי השכירות החודשיים יכללו גם את הביטוח, שירותי התחזוקה והרישוי – בנוסף לעלות הרכב. ברכישות ליסינג רבות לא תמיד יודעים איזה סכום הולך לטובת מה וחשוב לברר זאת, על מנת לבדוק האם זה משתלם לך. יתכן וישתלם לך לשלם את הוצאות הביטוח בעצמך ולפיכך מסלול ליסינג מימוני יתאים לך יותר.

מה כדאי לבדוק לפני שחותמים על רכישת רכב ליסינג פרטי

 • ההיסטוריה של הרכב –  לפנ רכישת ליסינג פרטי מיד שניה בדוק מי נהג ברכב לפניך, כמה אנשים נהגו עליו והאם קיימים קנסות השייכים לרכב ואשר טרם שולמו.
 • הגבלת קילומטראז' –  חברות ליסינג מסויימות מטילות הגבלות על קלומטראז' ודרשות קנס במקרה של חריגה. בדוק מהו הקילומטראז' המותר ומה משמעות של חריגה ממנו.
 • מה קורה במקרה של תאונה – ברר האם חברת הליסינג מעניקה לך רכב ליסינג פרטי  חלופי במקרה של תאונה ומה תנאי הביטוח המקיף של הרכב, האם יש דמי השתתפות עצמית ומהם התנאים.

מבצע ליסינג תפעולי פרטי

חברות ליסינג מקיימות מדי פעם מבצעים שונים, אך לא תמיד הלקוח מודע להם. כאשר אתה פונה לחברת ליסינג, הצג את כל הפרופיל שלך שיכול להוביל להנחות (אני סטודנט, מורה, עובד צה"ל, מי שעלה לאחרונה לישראל, האם יש לי הנחה?). הדרך הכי טובה היא לשאול "אילו מבצעים יש לכם" ואפילו לאתר קרוב משפחה שעונה על הקריטריונים ושיוכל להעביר את ההנחה אליכם.

טיפ: לפני שאתה פונה לחברת ליסינג בדוק בבנק שלך האם אתה יכול לקחת הלוואה לרכישת רכב ובאילו תנאים לך. פעמים רבות תופתע לגלות שהבנק מוכן להציע תנאים מעולים שעשויים להשתלם לך יותר.

באנר גדול מימון מהיר

למה אנחנו?

 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים חברות הליסינג הטובות ביותר בשוק
 • חסכון משמעותי
  חיסכון של כ25% בעסקאות ליסינג לרכב חדש
 • שביעות רצון
  מעל 80% מגולשי האתר סגרו עסקת ליסינג יד ראשונה

לקבלת הלוואה למימון רכב או ליסינג

לקוחותינו מספרים

 • שני תדמור 5.9.2016
  "תמיד חלמתי על רכב חדש דנדש. במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את הרשימה המלאה של חברות הליסינג ומתוכן בחרתי את החברה שאפשרה לי להגשים את החלום בתנאי מחיר נוחים ובהנחה של אלפי שקלים במצטבר!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • לאה דטרה 12.2.2016
  "כשבחברת ליסינג שמעו שהגעתי אליהם דרך האתר, קיבלתי ישר הנחת חבר על סך כמה מאות שקלים. המידע באתר הביא אותי למו"מ בעמדת עליונות והצלחתי להוציא הנחה נוספת על סך 1,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • דובי אלחנן 7.10.2014
  "האוטו הישן והטוב שלי נפח את נשמתו, מומחי האתר הסבו את תשומת לבי לחברות ליסינג שמאפשרות גם טרייד אין. כך הרווחתי משני הכיוונים – גם נפטרתי מהרכב וגם קיבלתי הנחה של 5,000 שקלים! לרכב החדש"
  צלמית תמונת פרופיל