ליסינג אופנועים – כך תעברו את הפקקים ותחסכו כסף

ליסינג אופנוע

אופנוענים – לימדו כיצד ליסינג אופנועים יכול לחסוך לכם כסף

ליסינג מתקשר עבור רבים מאיתנו עם מכוניות, ובמיוחד עם רכבי חברה. אך האמת היא שישנן חברות ליסינג המאפשרות גם ליסינג עבור רכבים דו גלגליים (לא מדובר על אופניים חשמליים אלא יותר על אופנועים וקטנועים), ממנו נהנות בעיקר חברות משלוחים. אבל לא רק. אז אילו סוגי ליסינג אופנועים קיימים ומה חשוב לבדוק לפני ששמים קסדה ונותנים גז.

ליסינג לא רק למכוניות: מעתה אפשר ליסינג גם לאופנועים

המושג "ליסינג" מתחבר בדרך כלל עם מכוניות, אך לא רבים יודעים שניתן כיום לשכור באמצעות ליסינג גם אופנועים וקטנועים. אמנם רק חברות ליסינג מועטות מציעות ליסינג לאופנועים, אך שוק זה גדל והולך בהתמדה. ליסינג אופנועים, בדומה לליסניג רכבים, מאפשר לך לשכור או לרכוש אופנוע או קטנוע בשני מסלולים עיקריים: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני
  • ליסינג תפעולי לאופנועים: במסגרת ליסינג תפעולי לאופנועים, ובדומה לליסינג תפעולי לרכבים, אתה משלם רק את עלויות התפעול של האופנוע לחברת הליסינג, למעט הוצאות דלק החלות עליך. האופנוע עצמו נותר בבעלות חברת הליסינג והיא משלמת את ההוצאות השוטפות כגון הוצאות רישוי, אגרה, טיפולים וביטוח
  • ליסינג מימוני לאופנועים: ליסינג מימוני לאופנועים, בדומה לליסינג מימוני לרכבים, הוא אמצעי שמאפשר לך לרכוש אופנוע מחברת הליסינג. אתה משלם מדי חודש סכום קבוע לחברת הליסינג ובסיום התקופה האופנוע שלך. היתרון בליסינג מימוני הוא שאין צורך לקחת הלוואה או לשלם מראש סכום נכבד על האופנוע.

ליסינג אופנועים למי זה מתאים

ליסינג אופנועים מתאים בעיקר לארגונים ובתי עסק המעסיקים שליחים או שרות באמצעות אופנוע. כך למשל, חברות פיצה, חברות שליחים וחברות המעסיקות טכנאים או אנשי מקצוע המגיעים לבית הלקוח (בתנאי שלא נדרש ציוד נלווה רב). בנוסף, בדיוק כשם שחברות מעניקות לעובדים רכב בליסינג, כך העובד יכול לקבל אופנוע בליסינג במקום רכב מהחברה.
עם זאת, לא כל מעסיק יסכים לספק לעובד שלו אופנוע ככלי תחבורה במסגרת הסכם של ליסינג תפעולי ובמקום רכב. הסיבה היא שבמידה והעובד עוזב את מקום העבודה קשה להעביר את האופנוע לעובד אחר והרבה יותר קל להעביר רכב.