ליסינג אופנועים – כך תעברו את הפקקים ותחסכו כסף

ליסינג אופנוע

אופנוענים – לימדו כיצד ליסינג אופנועים יכול לחסוך לכם כסף

ליסינג מתקשר עבור רבים מאיתנו עם מכוניות, ובמיוחד עם רכבי חברה. אך האמת היא שישנן חברות ליסינג המאפשרות גם ליסינג עבור רכבים דו גלגליים (לא מדובר על אופניים חשמליים אלא יותר על אופנועים וקטנועים), ממנו נהנות בעיקר חברות משלוחים. אבל לא רק. אז אילו סוגי ליסינג אופנועים קיימים ומה חשוב לבדוק לפני ששמים קסדה ונותנים גז.

ליסינג לא רק למכוניות: מעתה אפשר ליסינג גם לאופנועים

המושג "ליסינג" מתחבר בדרך כלל עם מכוניות, אך לא רבים יודעים שניתן כיום לשכור באמצעות ליסינג גם אופנועים וקטנועים. אמנם רק חברות ליסינג מועטות מציעות ליסינג לאופנועים, אך שוק זה גדל והולך בהתמדה. ליסינג אופנועים, בדומה לליסניג רכבים, מאפשר לך לשכור או לרכוש אופנוע או קטנוע בשני מסלולים עיקריים: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני
 • ליסינג תפעולי לאופנועים: במסגרת ליסינג תפעולי לאופנועים, ובדומה לליסינג תפעולי לרכבים, אתה משלם רק את עלויות התפעול של האופנוע לחברת הליסינג, למעט הוצאות דלק החלות עליך. האופנוע עצמו נותר בבעלות חברת הליסינג והיא משלמת את ההוצאות השוטפות כגון הוצאות רישוי, אגרה, טיפולים וביטוח
 • ליסינג מימוני לאופנועים: ליסינג מימוני לאופנועים, בדומה לליסינג מימוני לרכבים, הוא אמצעי שמאפשר לך לרכוש אופנוע מחברת הליסינג. אתה משלם מדי חודש סכום קבוע לחברת הליסינג ובסיום התקופה האופנוע שלך. היתרון בליסינג מימוני הוא שאין צורך לקחת הלוואה או לשלם מראש סכום נכבד על האופנוע.

ליסינג אופנועים למי זה מתאים

ליסינג אופנועים מתאים בעיקר לארגונים ובתי עסק המעסיקים שליחים או שרות באמצעות אופנוע. כך למשל, חברות פיצה, חברות שליחים וחברות המעסיקות טכנאים או אנשי מקצוע המגיעים לבית הלקוח (בתנאי שלא נדרש ציוד נלווה רב). בנוסף, בדיוק כשם שחברות מעניקות לעובדים רכב בליסינג, כך העובד יכול לקבל אופנוע בליסינג במקום רכב מהחברה.
עם זאת, לא כל מעסיק יסכים לספק לעובד שלו אופנוע ככלי תחבורה במסגרת הסכם של ליסינג תפעולי ובמקום רכב. הסיבה היא שבמידה והעובד עוזב את מקום העבודה קשה להעביר את האופנוע לעובד אחר והרבה יותר קל להעביר רכב.
מצד שני, זה לא צריך להיות כל כך קשה לשכנע את המעסיקים שלכם לתת לך אופנוע במקום רכב: קודם כל, תגיע לעבודה מוקדם יותר כי תימנע מהפקקים, אבל בנימה רצינית – אופנוע הרבה יותר זול בקניה למעסיק. הסיבה היא שהוא יכול לקזז  את המע"מ, ההוצאות מוכרות במלואן למס הכנסה ולך לא נזקף שווי בשכר. אם מדובר בקטנוע – האחזקה שלו זולה בהרבה, כך שזה עשוי להשתלם למעסיק שלך יותר מאשר לספק לך רכב מהעבודה.

טיפים לבחירת ליסינג אופנועים שהכי יתאים לכם

 • בחר חברה אמינה עם המלצות או ותק: בחירת חברת ליסינג אופנוע היא צעד חשוב בדרך לאופנוע שלך. במרבית המקרים לא מדובר בחברות ליסינג מסורתיות, אלא בחנויות אופנועים שמציעות אופנועים למכירה בשיטת הליסינג. בחר חברה מהימנה שלא תמכור לך אופנועים פגומים או אפילו גנובים
 • בחר את סוג האופנוע שאתה רוצה וקבע לאיזו מטרה הוא ישמש: כך למשל, בתל אביב כדאי לקחת קטנוע, שגם יהיה זול יותר בתחזוקה ובמחיר. אם אתה איש שטח, ליסינג אופנוע  עם נפח מנוע גדול יותר עשוי להתאים לך
 • נסה את האופנוע קודם: אופנוע שנראה טוב על הכביש הוא לא בהכרח זה שמתאים לך – נסה את האופנוע, ודא שנוח לך איתו ושאתה מצליח להסתדר איתו. נסה להתרשם מנהיגת ניסיון באופנוע – לחברת הליסינג לא צריכה להיות מניעה שתעשה כן.
 • עבוד תמיד עם תקציב מוגדר וקבוע מראש: כללו בתקציב את כלל המרכיבים, כגון קסדות, מנעולים, ביטוח, דלק וכדומה. אל תתפתה לעיסקה – טובה ככל שתהיה, אם אינך בטוח שתעמוד בעלות החודשית שלה. קח בחשבון שמחיר האופנוע בליסינג תפעולי יהיה גבוה משמעותית בגלל עלויות ביטוח האופנועים הגבוהות  
 • עמוד על המקח: שוק הליסינג לאופנועים הוא שוק בתנופה ויש חברות רבות שמתחרות על ליבכם. התמקח על המחיר והתנאים והשג את העיסקה המשתלמת ביותר עבורך

 

בנוסף לסוגי הליסינגים המוזכרים כאן, ישנם עוד סוגים, קרא עוד על ליסינג ישיר וליסינג פרטי

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון של עד כ-20% בעסקאות מימון לרכב
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים חברות הליסינג הטובות ביותר בשוק
 • שביעות רצון
  בעסקת מימון דרכנו תקבלו הטבות מיוחדות

לקבלת הלוואה למימון רכב או ליסינג

לקוחותינו מספרים

 • שמרית לאור 11.10.2016
  "רציתי לקנות רכב בליסינג אבל לא ידעתי מהיכן להתחיל. במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את המדריך השלם לפתרונות המימון לרכב. מצאתי בקלי קלות עסקה שחסכה לי כמעט 4,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • רעות בן חיים 5.10.2015
  "בעבודה הציעו לי לקחת רכב בליסינג, לא הייתי בטוחה שזו עסקה משתלמת. בדקתי באתר והבנתי את התמונה הגדולה. בפגישה עם הבוס ידעתי על מה להתעקש והוצאתי תנאים נוחים שחסכו לי 3,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עופר יצחקי 3.4.2016
  "לכאורה ליסינג זו עסקה פשוטה, אבל בתכל'ס צריך להבין את האותיות הקטנות. מומחי האתר הסבירו כל מיני מונחים חשובים, כך שסגרתי עסקה שאני שלם איתה ועוד חסכתי 2,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל