קרן השתלמות

קרן השתלמות

משווים וחוסכים בבחירת קרן השתלמות

סוף סוף המדינה נותנת לכם מתנה, לא תקחו? קרן השתלמות, היא פשוט מתנה ממשרד האוצר
קרן השתלמות היא מוצר פיננסי לא הגיוני, לא הוגן, שמוענק לכל שכיר או עצמאי במשק, ומשרד האוצר מנסה כבר שנים לבטלו, אך לשמחתכם עודנו קיים והינו אחד מאפיקי החיסכון הטובים ביותר, אם לא הטוב מכולם, וזאת בזכות הפטור שיש על קרן השתלמות מתשלום מסים.

קיים מבחר של קרנות השתלמות המציעות לעובדים את מרכולתן, והעובד הממוצע יתלבט כיצד לבחור ביניהן. מטרתנו היא להסביר בצורה פשוטה וברורה על היתרונות של כל קרן השתלמות, למה לשים לב, ואיך לבחור קרן שתיתן לך תשואה טובה ותסכן במינימום את כספך.

השם של אפיק החיסכון הזה, די מבלבל ,מה זו בכלל קרן, ולמה אומרים "השתלמות", שהרי כבר לא נדרשים ללמוד מקצוע או קורס כזה או אחר כדי לפדות את הכסף. ההסברים ההיסטורים אולי מעניינים, אך פחות רלוונטים כיום לכם, כחוסכים, שמה שמעניין אותם הוא לקבל אפיק חיסכון פטור ממס, מה שלא תקבלו באפשרויות האחרות בהן אתם משקיעים (קרן פנסיה או קופת גמל, כבר אמרנו). יתרון עצום נוסף של קרן השתלמות הוא היכולת לפדות אותה כעבור שש שנים, ולכן הפכה הקרן לחביבת הקהל שמחתן את ילדיו, עורך בת מצוות, מחדש את המבטח או סתם רוצה לקפוץ לחו"ל.

השורה התחתונה היא "חובה עליכם להפקיד לקרן השתלמות, זה החיסכון הטוב ביותר שתיתקלו בו"!

רגע רגע, אל תיתנו לי את השורה התחתונה, הסבירו לי לאט – אין בעיה, מצא את המאמר הרלוונטי לך:

מדריך קרנות השתלמות
זהו מדריך קצר וממוקד למי שרוצה לקרוא מאמר אחד בודד שייתן לו הסבר מלא. במאמר נסביר על סוגי קרנות השתלמות שאפשר להשקיע בהן, נגלה לכם מהי הקרן השתלמות הטובה ביותר לדעתנו (רמז: זה משתנה כל הזמן, צריך להבין את הצרכים שלכם) ונכווין אתכם לגבי למה לשים לב כאשר אתם מגיעים ליועץ פנסיוני, או בנק, או סתם בוחרים באינטרנט קרן השתלמות ולא בטוחים אילו שאלות לשאול.

קרן השתלמות למורים
אם אתם עובדי מערכת החינוך (לא רק מורים זכאים לקרן השתלמות מסוג זה) תשמחו לגלות כי ישנן כמה יתרונות לקרן השתלמות למורים על פני הקרן שהשכן שלכם ניאלץ להסתפק בה (זה הזמן לצאת להשוויץ…). באופן דומה למאמר הקודם, גם כאן תגלו את היתרונות והחסרונות של קרן השתלמות למורים, בצורה מהירה יחסית וברורה.

השוואת בין קרנות השתלמות

לאחר שהבנתם מהי קרן השתלמות והרגשתם בטוחים לגבי היתרונות שלה על חסכונות מסוגים אחרים, תרצו בוודאי לבחור קרן השתלמות מומלצת. נשווה בין מספר קרנות ותוכלו לבחור קרן המתאימה לכם.

תקרת קרן השתלמות
מדוע יש תקרה לקרן השתלמות (כי משרד האוצר מוכן לסבול עד גבול מסויים…) והאם משתלם לנו לחסוך מעבר לתקרה או לא. תגלו כי חוסכים רבים בוחרים להפקיד יותר מהסכום שמוגבל בתקרה, בגלל יכולת מו"מ מול המעסיק, גם אם אין להפקדה זו יתרונות מס.

שאל את המומחים של מידע
כפתור סגירת פופאפ
שאל שאלה חדשה אייקון צ'אט

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  המידע חדש ומתעדכן באופן תדיר
 • 100% אמינות
  מיטב היועצים הקיימים בענף
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח!

לקבלת הצעה לקרן השתלמות

לקוחותינו מספרים

 • מאיר שלם 17.6.2016
  "קודמתי לאחרונה בעבודה ואחת מהתנאים היו פתיחת קרן השתלמות, אני חייב להגיד שדי התלבטתי כי לא הכרתי את היתרונות של זה. למזלי המידע והמומחים של האתר עזרו לי לבחור בקרן הטובה ביותר בשבילי"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעקב מזרחי 12.3.2016
  " יש לי 2 קרנות השתלמות ישנות מימי בצבא ובמקום העבודה שלי רצו לפתוח לי אחת חדשה, ולא ההייתי בטוח אם אני יכול להפקיד לקרן הישנה במקום, היועצים של האתר והמידע באתר עזרו לי להבין מה עלי לעשות"
  צלמית תמונת פרופיל
 • בתיה שדה 1.10.2015
  "תודה ליוסף היועץ בתחום קרנות ההשתלמות שעזר לי להבין ולמנף את קרנות ההשלמות הקיימות שיש לי"
  צלמית תמונת פרופיל