הלוואה בערבות המדינה לאדריכלים

אדריכל

ענף האדריכלות בישראל מושפע באופן ישיר מענף הבנייה ומהמצב הכלכלי. נכון להיום, ישנם כ-8,500 אדריכלים הרשומים במאגר של לשכת המהנדסים והאדריכלים. כדאי לדעת כי כ-3,000 מהאדריכלים בארץ הוסמכו לעסוק גם בתכנון מבני ציבור, תוכניות אב, מבנים מסחריים וציבוריים ומגדלי מגורים. בענף יש מספר משרדי אדריכלים השולטים בתחום, אך יש עבודה גם למשרדים קטנים. לאחרונה חלה התאוששות בענף, אך זהו ענף תחרותי וחשוב להתייחס לכך כאשר מחליטים להקים עסק חדש.

ענף האדריכלות בישראל

כאמור, ענף האדריכלות בישראל חווה שינויים רבים כתוצאה משינויים בענף הנדל"ן והתשתיות. לאחר מספר שנים בהן משרדים רבים צמצמו את פעילותם, כיום היקפי העבודה גדולים יותר. אמנם, המשרדים הגדולים שולטים ללא עוררין בפרויקטים הגדולים, אך עדיין יש מקום לפתיחת משרדי אדריכלים חדשים, למרות התחרות הגבוהה.

פתיחת עסק בתחום האדריכלות

כדי לפתוח משרד אדריכלים חדש נדרשת השקעה גדולה. מימון לפתיחת משרד אדריכלים אפשר לקבל מבנקים מסחריים, מחברות מימון פרטיות ומגופים פיננסיים נוספים. עם זאת, כדאי לקחת הלוואה בערבות המדינה לאדריכלים בגלל התנאים הנוחים, הערבות הגבוהה של המדינה והריבית האטרקטיבית.

לפתיחת עסק בתחום האדריכלות חשוב ללמוד את הענף, להכיר את המתחרים, לבחון פתרונות מימון שונים ולקבל החלטות על מיקום העסק, תחומי התמחות, מעטפת שירותים ללקוח וכיוצא בזה.

בניית תוכנית עסקית לאדריכלים

תוכנית עסקית לאדריכלים נחוצה ליזם על מנת ללמוד את השוק, לקבל החלטות פיננסיות שקולות ואחראיות, לעקוב אחרי ביצועי העסק החדש ועוד. חשוב לציין כי התוכנית העסקית נחוצה גם לצורך גיוס מימון להקמת המשרד, כל הגופים הפיננסיים המציעים מימון לפתיחת משרד אדריכלים דורשים תוכנית עסקית מקצועית ומפורטת כדי לבחון את פוטנציאל הצמיחה של העסק, יכולת החזר ועוד.

תוכנית עסקית כוללת מספר פרקים, ביניהם סקירת שוק ומתחרים, אחוזי רווחיות משרד אדריכלים, תזרים מזומנים, עלויות מימון, צפי הכנסות לשנה הקרובה ולאחריה, שיווק וכו'.

כמה עולה לפתוח משרד אדריכלים?

עלות פתיחת משרד אדריכלים משתנה מעסק אחד לאחר. כאשר מתכננים להקים משרד אדריכלים חדש יש להתייחס לעלויות הבאות: שכר דירה למשרד, שיפוצים ועיצוב המשרד, עלויות כוח אדם, ציוד משרדי, מערכות מחשוב ותקשורת, ריהוט למשרד, תוכנות מיוחדות, עלויות שיווק ופרסום העסק וכדומה. לכן, קשה לאמוד מהי עלות הקמת משרד אדריכלים חדש, אך נדרשת השקעה של מאות אלפי שקלים ולמעלה מכך.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת משרד אדריכלים?

גיוס אשראי למשרד אדריכלים דרך קרנות מדינה נחשב לפתרון מומלץ עבור היזם, כל עוד הוא עומד בדרישות הסף. כדאי להגיש בקשה מסודרת לקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, הקרן מציעה הלוואה עד 500,000 ₪ במסלול הקמת עסק חדש, לתקופה של עד 5 שנים.

הלוואה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים נחשבת לאטרקטיבית במיוחד, המדינה מעמידה ערבות עד 75% מסכום ההלוואה לטובת הבנק, לכן ניתן לקבל מימון בריבית טובה יותר בהשוואה לריביות הנהוגות במערכת הבנקאות להלוואה דומה.

יש להגיש בקשה הכוללת תוכנית עסקית ומסמכים רלוונטיים לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן, תוך זמן קצר כלכלן מהגוף המתאם יוצר עמכם קשר וקובע פגישה. אם הכלכלן מאשר את הבקשה שלכם לקבלת הלוואה בערבות המדינה לאדריכלים, תופנו לבנק המלווה, ולאחר מכן התיק יועבר לאישור סופי בוועדת האשראי של הקרן.

הלוואה בנקאית/חוץ בנקאית למשרד אדריכלים קיים

משרד אדריכלים קיים יכול לקחת הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית. הלוואה בנקאית פוגעת באובליגו לכן העסק צפוי ללחץ מצד הבנק. במקרים מסוימים כדאי לקחת הלוואה חוץ בנקאית למרות שלרוב הריבית גבוהה יותר, כיוון שההלוואה לא פוגעת במסגרת האשראי, אין צורך בביורוקרטיה מתישה, וקל לקבל אישור למימון הנדרש לעסק.

טיפים לפתיחת משרד אדריכלים

 • לפני הקמת המשרד חשוב לאתר פתרונות מימון משלמים, עדיף בעזרת יועץ עסקי מנוסה.
 • חשוב לבחור מיקום מרכזי המאפשר ללקוחות להגיע בקלות.
 • שיווק יעיל של העסק החדש יחשוף אותו בפני קהל הלקוחות רחב וממוקד.
 • מומלץ ליזם לקבל שירותי ייעוץ וליווי עסקי מגורם מוסמך ומנוסה כדי להימנע מטעויות וכדי לקבל החלטות שקולות ונבונות.

הלוואה בערבות המדינה לאדריכלים ופתרונות מימון ואשראי אטרקטיביים למשרד קיים – לוקחים רק בעזרת היועצים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית. בעזרתנו תשפרו משמעותית את הסיכוי לקבלת המימון הנחוץ להקמת משרד אדריכלים חדש. השאירו פרטים ליצירת קשר ואנו נחזור אליכם עם הצעה משתלמת.

למה אנחנו?

 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • הילה מרשק 13.7.2016
  "ידעתי שיש הלוואות ממש טובות בערבות מדינה, אבל לא ידעתי איך משיגים אותן. באתר למדתי שגם אני זכאית, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ובעזרת מי
  צלמית תמונת פרופיל
 • גיא לוטן 22.5.2016
  "הבנק אישר הלוואה אבל רצה ריבית קטלנית. מומחי האתר האירו את עיניי והסבירו שאני יכול להיעזר בקרן שתומכת בעסקים קטנים בערבות המדינה. רק מהעצה הזאת חסכתי מאות אלפי שקלים
  צלמית תמונת פרופיל
 • פזית ינאי 18.6.2015
  "רציתי להזניק את העסק שלי קדימה אבל לא היה לי תקציב. בפורטל קיבלתי את כל המידע על הלוואות לעסקים. בזכות זה הצלחתי להשיג הלוואה בריבית שפויה, והצלחתי להרים את העסק
  צלמית תמונת פרופיל