ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים

משווים וחוסכים בפוליסת ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הוא אפיק חיסכון פנסיוני משתלם המיועד לתשלום פנסיה חודשית כאשר מגיעים לגיל הפרישה מהעבודה. את הביטוח נהוג לרכוש מאחת מחברות הביטוח המשווקות את הפוליסה, כאשר החל משנת 2013 מבוטחים חדשים אינם יכולים ליהנות ממקדם המרה מובטח, לכן תשלומי הפנסיה מושפעים בין השאר משינויים בתוחלת החיים בארץ.

ביטוח מנהלים מיועד לשני סוגי חוסכים- שכירים ועצמאים. יודגש כי את הביטוח יכולים לרכוש גם מנהלים וגם שכירים, וכמובן עצמאים. שכיר יכול להפריש לטובת החיסכון הפנסיוני עד 7% משכרו והמעסיק יכול להפריש לטובת העובד עוד 7.5% משכר המבוטח לקופת תגמולים ועוד 8.33% משכר העובד לקרן פיצויים, קיימת מגבלת תקרת שכר. במקרה מוות של המבוטח הפוליסה מקנה לשאיריו תשלום השומר על חוסנה הכלכלי של בני משפחתו של המבוטח.

חשוב לדעת כי ביטוח מנהלים על פי חוק מחייב את המעסיק להפריש 8.33% לטובת קרן פיצויים כאשר העובד רשאי, על פי חוק, להפקיד עד 7% ממשכורתו.

סוגי ביטוח מנהלים

רוב חברות הביטוח בארץ משווקות פוליסות ביטוח מנהלים, את הפוליסה ניתן להרחיב ולכלול בתוכה כיסוי ביטוחי למקרה מוות מוקדם וכיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה. למעשה, הפוליסה מיועדת לתשלום קצבה חודשית כאשר המבוטח מגיע לגיל הפרישה, גיל 67 לגברים וגיל 64 לנשים, על פי החוק הישראלי.

קיימים סוגים שונים של ביטוח מנהלים, כאשר עד לשנת 2008 הייתה אפשרות לרכוש פוליסה המשלמת קצבה חודשית לאחר הגעת המבוטח לגיל הפרישה, או סכום חד פעמי גבוה בגיל הפרישה. לכן, מבוטח שרכש את הפוליסה לפני 2008 יכול לקבל את הסכום שנצבר לזכותו עד 2008 כסכום חד פעמי ואת החיסכון שנצבר לזכותו החל מ- 2008 יוכל לקבל כקצבה חודשית.

חברות הביטוח כמו הראל, כלל, מגדל, הפניקס, מנורה, ביטוח ישיר וחברות אחרות, משווקות בהצלחה ביטוחי מנהלים לשכירים, למנהלים בכירים ולעצמאים, במסלולים מגוונים. בעבר היה הבדל משמעותי בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה ומבוטחים רבים העדיפו פוליסת ביטוח מנהלים בגלל היתרונות כמו משיכה הונית חד פעמית ומקדם המרה מובטח מראש.

עם זאת, משרד האוצר פעל נמרצות לשינוי תוכניות ביטוח המנהלים לכן כאשר מעוניינים לדעת האם כדאי לעשות ביטוח מנהלים או שמא עדיף לרכוש קרן פנסיה, יש לשקול את כל הפרמטרים וחשוב לקבל ייעוץ מקצועי מאנשי מקצוע כמו יועץ פנסיוני.

בעזרת צוות פורטל המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית משווים וחוסכים בעלויות פוליסת ביטוח מנהלים. השאירו פרטים באתר ונשמח לסייע לכם לקבל החלטה נכונה ומשתלמת כלכלית, בהתאמה מלאה למאפיינים האישיים הייחודיים שלכם.

שאלות בביטוח מנהלים
כפתור סגירת פופאפ
שאל שאלה חדשה אייקון צ'אט

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר ביטוח המנהלים
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 80% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח מנהלים באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • סשה לב ארי
  "פוטרתי לאחר 17 שנים ורציתי לפדות את ביטוח המנהלים. בעקבות מידע באתר הבנתי שעדיף שלא לגעת בחיסכון, וכך נמנע ממני הפסד של כ-35% מהכספים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • רונלי שרביט
  "במקום העבודה התבקשתי לבחור בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים. בזכות המומחים של האתר עשיתי שיקול נכון, ובשנה האחרונה כבר הרווחתי 15 אחוז יותר ממה שציפיתי!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יונתן כהן
  "העצה שקיבלתי מהמומחים במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית עזרה לי להפחית בדמי הניהול לכמעט מחצית, ועד כה הרווחתי כבר 2,400 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהורם אטיאס
  "טוב שיש אתר אובייקטיבי ולא מוטה. בזכות המאמרים הצלחתי להשיג בביטוח המנהלים שלי, הטבות בשווי 1,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל