שאלות ותשובות

כפתור סגירת פופאפ
שאל שאלה חדשה אייקון צ'אט

מה ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים?

 • תשובה 1
  ההבדל בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה מורכב משני חלקים:
  1. הסיכון (שלא נקבל את הסכום שתכננו עליו)
  2. הסיכוי (שנצבור תשואה רבה על הכסף שנחסך)
  חלק הסיכון – קרן פנסיה הינה קרן שהכספים המתקבלים ממנה הינם מכלל חברי הקרן, אם הרבה חברים נזקקים לפנסיה, כספי הקרן יורדים ועימם סכום הגמלה. ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים הוא שבביטוח מנהלים יש הבטחה לגובה התשלום החודשי שיקבל הגמלאי ולכן הסיכון נמוך יותר בפרמטר זה.
  חלק הסיכוי – קרן פנסיה נחשבת לרוב לצורת חיסכון בעלת תשואה גבוהה יותר מאשר ביטוח מנהלים. מאחר וקרן פנסיה לא משלמת לסוכני ביטוח ולא מקיימת מנגנון שיווק דומה לזה של חברות הביטוח, נהוג לטעון כי נשארים לה סכומים גבוהים יותר לחלק למבוטחיה. חברות הביטוח טוענות כי זו איננה המציאות וכי ביטוח מנהלים עדיף גם בפרמטר של הסיכוי, כלומר התשואות על כספים המופקדים בביטוח מנהלים גבוהות יותר מאשר בקרן פנסיה. ההבדל בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה אינו מובהק כאן ויכול להשתנות מתקופה לתקופה אך העיתונות הכלכלית בשנים האחרונות נוהגת לתקוף את חברות הביטוח ולטעון כי השם "ביטוח מנהלים" מכסה אחר ביטוח נחות מבחינת תשואה לקרנות פנסיה.
  יש עוד מספר הבדלים שכדאי להתעכב עליהם. קראו מאמר זה להרחבה: קרן פנסיה או ביטוח מנהלים

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ30% במחיר הביטוח
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  הוזלנו ל-90% מהפונים את הפוליסה בצורה משמעותית

שירותים פיננסים מתקדמים

לקוחותינו מספרים

 • פנינה להב
  "תמיד זלזלתי בביטוח דירה, כי מה כבר יש לגנוב אצלי. באתר קראתי מאמר בשפה ברורה והשתכנעתי. כעבור שבוע פרצו לנו והרימו שלוש פלזמות. קיבלתי פיצוי של 4,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ג'קי פורת
  "תמיד חשבתי שביטוח חיים זה לזרוק כסף לכיס של חברת הביטוח. בפורטל היה מאמר שהסביר איך לגרום לביטוח לעבוד בשבילי. פניתי לסוכן הביטוח והוצאתי מחיר מוזל ב-1,400 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ברק יוסף
  "היה לי חוב גדול בביטוח הלאומי וניסיתי להתחמק מלשלם אותו. קראתי טיפים טובים באתר איך לעמוד על שלך מולם. ניגשתי אליהם ובפגישה אחת מחקתי כמעט 35% מהסכום!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורטל חלימי
  "עבדתי לפני הצבא במקום עם תלוש והורידו לי ביטוח לאומי. באתר קראתי שמגיע לי החזר. פניתי אליהם וקיבלתי החזר רטרואקטיבי של 2,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל