מהן ההשלכות של איחור במסירת דירה?

אדם מוסר בית

לאיחור במסירת דירה מצד הקבלן או מוכר פרטי יש השלכות רבות הנוגעות לרוכש הנכס. לכן, כאשר רוכשים דירה חדשה או יד 2 חשוב לשים לב לסעיף בחוזה הנוגע לאיחור במסירת הנכס. בסעיף זה נהוג לציין מהם הפיצויים שרוכש הדירה יקבל בגין איחור במסירת הדירה, לדוגמה תשלום אפשרי של שכר הדירה שהקונה משלם, פיצוי בגין עוגמת נפש ועוד.

ההשלכות של איחור במסירת דירה

חשוב לציין כי קיים הבדל בין איחור במסירת דירה חדשה מקבלן לבין איחור במסירת הנכס ממוכר פרטי. בית המשפט העליון דן בנושא בשנים האחרונות ובשנה החולפת החליט להעניק חיזוק לרוכשי הדירות נגד הקבלנים. בית המשפט העליון החליט כי קבלנים לא יוכלו יותר לציין בחוזה המכר סעיפים אשר עשויים לסתור את חוק המכר, ולכן הקבלנים אינם מורשים לציין תנאים שיסייעו להם לקבל פטור מתשלום פיצויים בגין איחור במסירת דירות.

בחוק המכר נקבע כי איחור של 60 יום במסירת הדירה מהמועד שנקבע בחוזה המכר מזכה את הקונה בפיצוי, גם ללא הוכחת כל נזק. קבלן המאחר במסירת הדירה לקונה לתקופה של למעלה מ-60 יום חייב כעת ממועד המסירה המופיע בחוזה ועד 8 חודשים איחור לשלם פיצוי של דמי שכירות עבור דירה בגודל דומה ובמקום דומה המוכפלים ב-1.5 עבור כל חודש. עבור תקופה מעבר ל-9 חודשים הקבלן יפצה את הקונה בדמי שכירות של דירה דומה בגודל ובמיקום המוכפלים ב-1.25.

 

צוות היועצים של פורטל המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייע ללווים רבים לקבל משכנתא בתנאים מועדפים לאחר מכרז בין כל הבנקים. השאר פרטים באתר ונחזור אליך עם הצעה אטרקטיבית, ללא עלות או התחייבות מצדך.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מחשבון משכנתא

מסלולים ותמהילי משכנתא

משכנתא לעסקים

משכנתא חוץ בנקאית

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל