הדרכים לקבלת ריבית משכנתא משתלמת

טפסי משכנתא עם דגם של בית

משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח לרכישת דירה, היא מהווה גם נטל כספי משמעותי בחיי רוב הישראלים המגשימים חלום ורוכשים דירה למגורים. כדי לקחת משכנתא בתנאים מועדפים ובריבית אטרקטיבית יש לערוך סקר שוק מקיף בין כל הבנקים למשכנתאות, חשוב להכין תמהיל משכנתא בעזרת יועץ מנוסה ואמין, עדיף יועץ משכנתאות פרטי שאינו מייצג את האינטרסים של הבנק.

כמו כן, אין לחשוש מהבנקים ומומלץ להתמקח על גובה הריבית בכל מסלולי המשכנתא, כדאי לבדוק זכאות במשרד השיכון והבינוי כדי לקבל משכנתא בתנאי ריבית נמוכה, ובהתאם ליכולת ההחזר כדאי להקטין את תקופת ההחזר של ההלוואה לרכישת דירה, ככל שההלוואה קצרה יותר כך תוכלו לקבל ריבית נמוכה ואטרקטיבית יותר.

כיצד תוכלו להוזיל את ריבית המשכנתא?

זוגות צעירים, משפרי דיור ורוכשי דירות למגורים או להשקעה מעוניינים להוזיל ככל הניתן את המשכנתא. יש לזכור כי משכנתא היא הוצאה משמעותית בחיי כל אדם, יש לעמוד בנטל תשלומי החזר חודשיים לתקופה ארוכה, לעתים לתקופה של 20 שנה ולמעלה מכך.

ככל שתקופת המשכנתא קצרה יותר תוכלו לקבל ריבית אטרקטיבית יותר. הבנקים חוששים לכספם, ככל שהסיכון להשבת כספם נמוך יותר כך הם מעניקים הלוואות לקניית דירה בתנאים נוחים ומשתלמים יותר. לכן, בעת בניית תמהיל המשכנתא, ובהתאם ליכולת ההחזר שלכם, כדאי לשקול קיצור תקופה של מסלולים שונים במשכנתא, לדוגמה במקום להתחייב למסלול קל"צ (ריבית קבועה לא צמודה) לתקופה של 20 שנה תוכלו לקחת את המסלול לתקופה של 15 שנה ולקבל מהבנק ריבית נמוכה יותר. כך גם תוכלו לחסוך משמעותית בסכום הסופי שעליכם להחזיר לבנק.

למחשבון המשכנתא שלנו לחצו כאן

סקר שוק מקיף בין הבנקים למשכנתאות

לווים רבים ממהרים לקחת משכנתא מהבנק הראשון שמאשר להם את ההלוואה, עליכם להימנע מטעות זו מאחר ותוכלו לקבל ריביות טובות יותר אם תשוו בין הבנקים ותערכו סקר שוק מקיף. אין צורך לפנות לכל הבנקים למשכנתאות אך מומלץ לקבל הצעה למשכנתא לפחות משלושה או ארבעה בנקים שונים.

השוואה בין הבנקים אפשר לבצע לבד, בעזרת אתרי אינטרנט שונים או בפנייה ישירה למספר בנקים. למעשה, כפי שאתם בודקים מחירי מכוניות, מכשירי חשמל ורהיטים, כך עליכם לנהוג לפני שאתם לוקחים משכנתא ומתחייבים לתקופה ארוכה. לאחר שקיבלתם מספר הצעות תוכלו לתאם פגישות עם יועצי משכנתא בבנקים שהציעו לכם את ההצעה הטובה ביותר, כאשר יועץ המשכנתאות מגלה כי יש בידכם הצעה אטרקטיבית יותר הוא עשוי לשפר את ההצעה שלו, ואתם יכולים לחסוך כסף רב וליהנות ממשכנתא עם ריבית משתלמת יותר.

משכנתא בתנאי זכאות

מומלץ לבדוק האם אתם זכאים למשכנתא בתנאים מועדפים דרך משרד הבינוי והשיכון. משכנתא בתנאי זכאות תאפשר לכם לקבל הלוואה בריבית אטרקטיבית, אמנם לרוב הסכום לא יספיק לרכוש את דירת החלומות שלכם אך תוכלו לקבל סכום כסף לרכישת דירה בתנאי ריבית נוחה. את בדיקת הזכאות אפשר לבצע גם בעזרת יועץ המשכנתאות בבנק אליו פניתם ובעזרת יועץ משכנתאות פרטי.

הון עצמי גבוה

ככל שההון העצמי שלכם גבוה יותר ואתם זקוקים למשכנתא בסכום נמוך מהמקובל, כך הבנק מוכן להעניק משכנתא בריבית אטרקטיבית יותר. עליכם לזכור כי הבנקים חוששים לכספם, ככל שהסיכון עבורם נמוך יותר כך הם ששים להעניק משכנתא טובה עם ריבית אטרקטיבית בהרבה.

תמהיל משכנתא מומלץ

אין לוותר על בניית תמהיל בעזרת יועץ משכנתאות מנוסה ויעיל. אמנם, הבנקים מציעים ייעוץ ללא עלות אך יועצי המשכנתאות של הבנקים מייצגים את האינטרסים של המעסיק שלהם, לכן רק בעזרת יועץ פרטי תוכלו לחסוך עלויות רבות ולקבל ריבית משכנתא משתלמת יותר.

למידע נוסף, לשאלות ולייעוץ מקצועי על כל הדרכים לקבלת ריבית משכנתא משתלמת הנכם מוזמנים להשאיר פרטים באתר. המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייעים מדי שנה למאות לווים לקבל משכנתא עם ריבית אטרקטיבית ובהתאמה אישית, נשמח לסייע גם לכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל